Sedací souprava by měla přirozeně zapadnout do prostředí obývacího pokoje

Sedací souprava je středobodem obývacího pokoje, kde se setkáváte s ostatními členy domácnosti a přáteli. Po náročném pracovním dni si zase na sedačku lehnete, abyste si alespoň na chvíli odpočinuli a načerpali energii. Pokud plánujete vyměnit dosluhující pohovku po prarodičích, měli byste vědět, co vůbec současný trh nabízí.

Velikost je alfou a omegou

Prvně se zaměřte na velikost. Záleží hlavně na tom, kolik prostoru nabízí obývací pokoj, protože do menší místnosti se velká sedací souprava ve tvaru písmene U příliš nehodí. Obývací pokoj by potom nepůsobil vzdušně. Sice by se sedací souprava stala dominantou místnosti, ovšem za jakou cenu. Ve světě bydlení jsou momentálně populární rohové rozkládací sedačky, ale dávejte pozor na to, aby se dalo okolo nich bezproblémově pohybovat. Do stísněných prostorů zapadnou takzvané dvojsedáky a trojsedáky. Jestliže ale místnost unese velkou sedací soupravu, klidně sáhněte po pětisedácích a šestisedácích.

Jaké výhody má rohová sedací souprava?

Jmenovat bychom jich mohli hned několik. V první řadě poskytuje pohodlné sezení pro více osob, protože se nesedí přímo vedle sebe, a tím je komunikace přirozenější a příjemnější. U některých modelů je možnost polohovat polštáře sedací soupravy, a tím pádem upravit hloubku sedu a sklon opěradel podle potřeby. Pokud k vám často jezdí návštěvy, třeba i na několik nocí, zřejmě je potřebujete někde ubytovat. Zapomeňte na nafukovací matrace, z nichž akorát bolí záda. Ideálním řešením je spíše rozkládací sedací souprava, jež nabízí také úložný prostor na náhradní přikrývky a polštáře. Jestliže hledáte internetový obchod, kde rozkládací sedací soupravy koupit, zkuste se podívat do pestrého produktového portfolia e-shopu LUMAX nábytek. Uspokojí i náročnou klientelu s vysokými požadavky.

Publikováno: 03. 11. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator