K čemu slouží řezací plotr a proč jej švadlenky potřebují?

Mnoho lidí si myslí, že výroba oblečení dnes probíhá pouze strojově, doslova s nulovým zapojením lidské síly. To je však velký omyl. Především designově zajímavé a originální kousky oblečení jsou dílem zručných švadlenek. Nejsou to jenom zkušenosti a zručnost, bez čeho se neobejdou. To, co ke své práci potřebují, je také řezací plotr. Pokud o tom slyšíte poprvé, podívejte se spolu s námi na to, jaké využití může v této oblasti nabídnout. Tím nejjednodušším způsobem, jak ho využít, je kreslení pomocí per. Díky nim lze na látku nakreslit třeba požadovaný střih. Dalších možností je mnohem více.

Přesné a kvalitní řezání je základ

Jak bylo zmíněno, jedná se o plotr vyřezávací. Proto se podívejme na onu klíčovou funkci detailněji. V první řadě je to možnost přímého řezání, díky kterému stačí vložit látku s výrazným vzorem a plotr ji dokáže nejenom rozeznat, ale i vyříznou z podkladu ven. Stejně tak je možné řezat různé vzory, které se následně na konkrétní typ oblečení mohou našívat. Možnosti využití plotru v oděvnictví jsou ale mnohem větší. Jednou z dalších oblastí je také řezání látek na patchwork. Jde o metodu, v rámci které jsou přesně vyřezány jednotlivé díly, které se následně sešívají do složitějších tvarů. Díky tomu ušetří každá švadlena mnoho času, jelikož právě ono řezání za ní zvládne tento unikátní pomocník.

Kvalitní šicí technika je základ

Co pomůže v první fázi, tedy hlavně ve fázi příprav, již víme. Zaměřme se také na to, bez čeho dále se žádná švadlena neobejde. Měla by to být špičková šicí technika Brother. Nejenom dlouhá historie, ale i záruka kvalitní japonské firmy jsou hlavní důvody toho, proč konkrétní výrobky patří mezi naprostý vrchol kvality. Dnes navíc s jistotou, že značka nabídne výrobky určené pro dvě hlavní oblasti:
  • Domácí šicí stroje a příslušenství
  • Průmyslové šicí stroje
Další informace najdete na www.brother-czech.cz.

Publikováno: 25. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: na co je řezací plotr