Starý regál zavání malérem. Vystěhujte jej, dokud je čas, a pořiďte si nový!

Možná jej máte doma i vy. Hoví si ve vašem sklepě, dělá jakoby nic, a přitom představuje potenciální riziko. Neradi malujeme čerta na zeď, ale je otázkou času, kdy vám vrazí kudlu do zad. Řeč není o ničem jiném než o starobylém regálu, který pochází bůhví odkud. Postavili jste si ho svépomocí, nebo zdědili po prarodičích či původním majiteli nemovitosti? Ať už je to jakkoliv, musí z domu!

Absence kotvení

Zdaleka nejnebezpečnější regály jsou ty bez kotvení. Pokud konstrukce stojí na nohách, které jsou volně položeny k zemi, a navíc ani není pevně spojena se stěnou, může se na vás pod náporem těžkých věcí zhroutit. Kvalitně provedení kotvení je naprosto základním kritériem bezpečnosti.

Postupující koroze

Desítky let v chladném a vlhkém prostředí se na kovové konstrukci notně podepíší. Nechcete-li se svého stávajícího regálu vzdát, alespoň jej důkladně prohlédněte a zkontrolujte, zda se na něm nepodepsala koroze. Nenápadná vrstvička se může proměnit na díry, které zásadně naruší celkovou stabilitu. V případě nerezového regálu se vám nic podobného nestane.

Nesymetrická konstrukce a nerovnoměrně uložené věci

Od regálu vyrobeného svépomocí, obvykle svařením několika trubek, nelze čekat zázraky. Mimo to se na něm odrazí působení času. Nohy se začnou naklánět do prostoru a původní stabilita se vytratí jako pára nad hrncem. Když k tomu přičtete nerovnoměrně naskládané těžké věci, je nehoda téměř jistá.

Křehké spoje

Samozvaný kutil použije k výrobě regálu všechny materiály, které mu přijdou po ruku. Výsledkem je kolos s uvolněnými spoji, jenž drží silou vůle. O stabilitě nemůže být řeč.

Neriskujte a pořiďte si nový regál

Došli jste k závěru, že nebudete čekat, až se váš stávající regál sesype jak domeček z karet? Nakonfigurujte si nový na storagecz.cz. Český výrobce STORAGE patří k absolutní špičce a dodává regály i významným klientům, jako jsou SAMSUNG, Ikea nebo KIA. A není jediný důvod, proč by kvalitní regál neměl být i u vás doma.

Publikováno: 15. 12. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator