Home Staging – nová služba, která usnadní prodej nemovitosti

Trh s nemovitostmi je přehlcen, takže se prodej staršího domu či bytu stává stále obtížnější a může trvat i několik měsíců, v extrémních případech i roky. Postupem času se cena snižuje, což určitě není pro prodejce žádoucí. Pokud v současné době neúspěšně prodáváte, nebo se chystáte k prodeji nemovitosti a chcete mít jistu, že prodáte rychle, využijte službu Home Staging. O co se jedná?

Co je Home Staging

Při prodeji nemovitosti hraje roli hned několik faktorů. Rozhoduje lokalita, velikost, cena a hlavně aktuální stav. Právě vzhled interiérů mnoho majitelů podceňuje a sama si tak snižuje možnost rychlého prodeje. Vzhled interiéru je pro mnoho potencionálních kupců rozhodujícím faktorem, takže je třeba se na něj zaměřit. Právě v tomto směru pomáhá služba Home staging. Jejím cílem je uvést interiér do „prodejní podoby“. Tedy dát mu takový vzhled, který kupce zaujme a podpoří jeho rozhodnutí byt či dům koupit.

Jak probíhá?

Podstatou Home Staging je zbavit interiér osobních věcí a přeměnit ho v místo s přívětivou atmosférou. Provádí ho bytový designér, který doporučí vhodné stavební úpravy, navrhne rozmístění nábytku, použití barev a dekorací. Dojde tedy k přeměně interiéru v místo, které bude pro zájemce atraktivní. Designér vždy pracuje individuálně. Na začátku všeho je návštěva místa, na základě které designér doporučí vhodné úpravy. Ty poté provede a připraví nemovitost k prodeji. Designér pracuje tak, aby byly vyzdviženy všechny klady daného prostoru a současně odstraněny všechny případné nedostatky.

Investice se rozhodně vyplatí

Službu Home Staging nabízí například zkušená designérka Bc.Iveta Hlásková, která se zabývá i návrhy bytových interiérů. Cena za hodinovou úvodní konzultaci je 750 Kč, dále se odvíjí od individuálního řešení. Investice do Home Staging se proto určitě vyplatí! Jen uvažte – pokud nebudete vaše nemovitost atraktivní, budete nuceni cenu snížit, což může být i otázkou desítek tisíc korun.

Publikováno: 09. 06. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: Home staging | návrhy bytových interiéru