Letošní rok donutil každého z nás zamyslet se nad svými každoročními zvyklostmi. Logicky se nabízí také otázka, zda je nutné pro tři týdny v roce každý rok uřezat vzrostlý stromeček, když se nabízí možnost mít stromek vyrobený. Umělé vánoční stromky si zkrátka nacházejí cestu do mnoha domácností.
Živý, nebo umělý stromeček?
Každý z nás si přeje mít doma vánoční stromeček, který bude dokonalý a pravidelný. Proto fungují plantáže, na jejichž místě by již dávno mohly růst vzrostlé lesy. Pro naši kratochvíli se navíc mnoho neprodaných uřezaných stromků spaluje, a tak jejich několikaletý růst tak přichází zcela vniveč.
Umělé vánoční stromky ze 3D jehličí představují skvělou možnost, jak si dopřát krásný a pravidelný strom. Ten navíc na první pohled nepoznáte od živého.
3D jehličí je naprosto věrohodné
Technologie jdou stále dopředu, a tak i na poli vánočních stromků byla za poslední roky provedena významná inovace. Prémiové nebo luxusní vánoční stromečky se nyní vyrábějí pomocí metody vstřikování plastu do forem. Tím je dosaženo téměř dokonalého vzhledu napodobujícího přírodní jehličí. Na první pohled nemáte šanci takový stromeček rozeznat od živého, je přirozený a velmi věrohodný. Materiál je navíc dostatečně flexibilní a odolný, takže jej lze na krátký čas umístit i do exteriéru.
A co stromečky z PVC?
Ještě do nedávna jediná možnost, jak si pořídit umělý vánoční strom: stromeček s jehličkami z PVC. Pamatujete? Sice je tento stromeček na první pohled rozeznatelný od živého, ale stále nabízí možnost, jak si za levný peníz domů pořídit něco zeleného. Tenká fólie z PVC ale má jednu nevýhodu – stává se, že odolnost materiálu není příliš dlouhá, a jehličí tak přestává být dostatečně pevné a ztrácí svůj původní tvar. To se u 3D jehličí nestane.
Letošní rok se stromečky z 3D jehličí stávají hitem.
Publikováno: 11. 09. 2020
Kategorie:
Interiér
| Interiér
Autor:
administrator