Do jakých domácích spotřebičů je potřeba dávat nové filtry?

Že je ve vysavači filtr, který je nutné pravidelně měnit, ví asi každý. Tušíte však, v jakých dalších domácích spotřebičích se filtry skrývají? Pokud ne, je na čase se to dozvědět a vyměnit všechny filtry u vás doma. Po těch rocích, kdy jste o nich nevěděli, budou určitě ve stavu zralém na výměnu. Filtry je nutné pravidelně měnit hlavně z toho důvodu, aby mohl spotřebič správně fungovat. Jakmile se filtr zanese, spotřebič nefunguje tak, jak by měl.

Do vysavačů

Filtry do vysavačů většina lidí vyměňuje, pravděpodobně i vy dobře víte, jaký pořídit. Existují univerzální filtry, např. S-bag, jež jsou použitelné pro několik značek. Některé vysavače vyžadují specifické filtry.

Pro kávovary a filtrační konvice

Některé kuchyňské spotřebiče je mají také. Typické jsou filtry pro kávovary nebo vodní filtry do filtračních konvic.

Do sušiček a praček

V pračce je filtr, který zachycuje zbytky tkanin, předmětů, co vám vypadnou z kapsy kalhot apod. Kdyby tam filtr nebyl, tyto předměty by mohly ucpat potrubí. Podobnou funkci mají filtry do sušiček, tam jich však najdete více – filtr sání, částeček tkanin, plstěný, výstupní.

Pro myčky a odsavače par v kuchyni

Rovněž v myčce je třeba zachytávat nežádoucí předměty, hlavně zbytky pokrmů. Proto v ní najdete jemný talířový a vypouštěcí filtr. Důležité jsou také filtry v odsavačích par. Že je čas koupit nové filtry do digestoře, se dá kolikrát poznat podle změny jejich barvy.

V chladničkách

V chladničce najdete několik filtrů. Vodní filtr odstraňuje bakterie a nežádoucí částečky ve vodním zdroji, vzduchový filtr absorbuje zápach a drobné částice cirkulující ve vzduchu.

Pro klimatizaci

Celou soustavu filtrů byste mohli zpozorovat v klimatizacích nebo čističkách vzduchu. Mají uhlíkové, pachové a vzduchové filtry, některé z nich jsou omyvatelné, takže není třeba hned kupovat nové. Vždy byste je však měli kontrolovat. A kde nové filtry sehnat? Přímo u výrobce daného spotřebiče nebo v prodejnách s elektronikou a spotřebiči.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator