Venkovní podlaha k bazénům

Pořídili jste si bazén, případně to máte brzy v plánu, ale stále nemáte jasno v tom, jak by měla vypadat okolní podlaha? Vybrat venkovní podlahu k bazénu není snadné – musí splňovat hned několik důležitých podmínek. Měla by být bezpečná a protiskluzová. Předpokládáme, že po ni budete chodit bosí, takže rozhodně nebude od věci, pokud bude povrch příjemný. A nezapomeňte ani na odolnost materiálu – musí odolat vysoké zátěži, působení chlorované vody, přímého slunečnímu záření a dalším faktorů. Otázka zní jasně – která venkovní podlaha k bazénům je nejlepší?

Venkovní podlaha k bazénům z kamene

Kámen patří mezi vůbec nejtvrdší materiály a pyšní se vysokou odolností a luxusním vzhledem. Na druhou stranu je nabídka barev a tvarů do jisté míry omezená a počítejte také s tím, že se povrch kamenné podlahy dokáže nepříjemně rozpálit. Vzhledem k nerovnému povrchu se hůře čistí a ze spár se může postupem času uvolňovat písek, který se na vašich nohou dostane do bazénu. Vhodnější alternativou je umělý kámen, který má nižší hmotnost, unifikované rozměry a lépe se pokládá. Špatný krok neuděláte ani v případě kamenného koberce z milionů přírodních kamínků spojených pryskyřičnou směsí. V případě této podlahy se můžete spolehnout na snadnou údržbu a perfektní vzhled.

Venkovní podlaha k bazénům z dlažby

Mezi nejčastěji typy bazénových podlah patří dlažba, která je cenově dostupná a k mání v širokém spektru variant. Bazénová dlažba je odolná, tvrdá a... tím výčet výhod bohužel končí. Mezi nevýhody patří skutečnost, že se (podobně jako kámen) dokáže rozpálit tak, že se po ní nedá chodit. Údržba je snadná, ale po čase hrozí rozpraskání.

Venkovní podlaha k bazénům ze dřeva

Dřevěná podlaha v okolí bazénu? Kdo by netoužil právě po něčem takovém. Dřevo je krásné, nadčasové, měkké a velmi komfortní. Jenomže má obrovskou nevýhodu, která většinu výhod pohřbívá hluboko pod zem. Dřevěná bazénová podlaha se poměrně špatně udržuje a musí se ji věnovat náležitá péče. To v praxi znamená brousit a impregnovat speciálními prostředky. Navzdory veškeré péči však dřevo přesto rychle zestárne a začnou se na něm tvořit třísky. Navíc, během vlhkého počasí bývá velmi kluzké, což není dvakrát bezpečné pro neposedné děti (ale ani pro nás dospělé). Dřevu však nelze upřít to, že je velmi dobře opracovatelné a dá se snadno seříznout do téměř jakéhokoliv tvaru. Příprava podkladu je jednodušší než u kamene.

Venkovní podlaha k bazénům z dřevoplastu

Dřevoplastové podlahy jsou velký hit, který má oproti výše zmíněným řešením spoustu podstatných výhod. Dřevoplast se skládá z cca 60 % kvalitní dřevité moučky a 40 % jakostního polymeru a barviva (přesný poměr záleží na konkrétním výrobci). Tento materiál se chlubí extrémní životností a odolností vůči všem vlivům. Nevadí mu déšť, UV záření, chlorovaná voda... Prkna vydrží ve stejné kvalitě po několik generací, nehnijí a nepraskají, nelákají dřevokazný hmyz a nerostou na nich dřevokazné houby.

Publikováno: 06. 05. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: venkovní podlaha k bazénům