Objevte trendy, které vládnou kuchyním v roce 2020

Pustili jste se do zařizování kuchyně a toužíte se odlišit od šedého průměru? Inspirujte se nejnovějšími kuchyňskými trendy, které jsou vše – jen ne nudné či unylé. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, co je momentálně v oblasti interiérového designu v kurzu.

Mramorové kuchyňské desky

Návrat do doby kamenné? I tak by se dal nazvat letošní rok, který se nese v duchu luxusně vyhlížejících mramorových desek. Milovníci vína by měli zvážit alternativu v podobě křemene. Je cenově dostupnější a méně náchylný ke skvrnám. A co si budeme namlouvat, kuchyně je často jako bojiště.

Spižírna

Původně byla samostatnou místností pro skladování a uchovávání potravin všeho druhu. S vynálezem chladničky ustoupila do pozadí, ale nyní je opět v módě. Má podobu kredence nebo vestavěné skříně a představuje skvělé místo pro úschovu ingrediencí, které nepotřebujete mít na policích.

Ručně dělané obklady

Sériově vyráběné kachličky a obklady interiéru nikdy nepropůjčí tak osobitou atmosféru jako ty ručně vyráběné. Přitom nabízí nekonečno kombinací – k těm nejoblíbenějším patří cement a terakota; obojí vypadá skvěle v přirozených odstínech i nabarvené.

Hravá pátá stěna

Nezapomínejte, že máte v kuchyni strop. Dopřejte mu trochu barvy, obklady nebo tapetu. Prostor dostane dramatický nádech a nuda se rozplyne jako pára nad hrncem.

Tematické tapety

Zřizujete kuchyni v provensálském stylu? Místnosti by jistě prospěla vhodně umístěná tapeta s motivem levandule. Nemusíte mít strach, moderní tapety se snadno instalují a stejně jednoduše je lze kdykoliv odstranit. Stoprocentně najdete správný motiv bez ohledu na koncepci kuchyně.

Otevřená kuchyně

Nebojíte se bourat? Propojením kuchyně se zbytkem domácnosti dosáhnete úchvatného výsledku. Pomůže vám k tomu nábytek na míru a důmyslně rozmístěné zdroje světla. Otevřením kuchyňského prostoru rodina může trávit více času pospolu. Pro další inspiraci nahlédněte do této kuchyně fotogalerie na stránkách jednoho z předních českých výrobců kuchyní JN INTERIER.

Publikováno: 09. 02. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator