Venkovní žaluzie zadrží až 80 % slunečních paprsků. A nejen to!

Některé věci jsou příjemné i otravné zároveň a skvělým příkladem budiž sluneční paprsky Bez nich si sice nedokážeme představit léto, nicméně nám mohou ztrpčovat život mezi čtyřmi stěnami. Jinými slovy – přílišnému prosvitu je třeba udělat přítrž a my vám prozradíme, jak eliminovat až 80 % slunečního záření, zamezit nadměrnému přehřívání interiéru, a to při zachování denního světla. Řešením jsou populární venkovní žaluzie a nabízí i další specifické výhody.

Proč je mikroklima interiéru důležité?

Množství studií prokázalo, že teplota ovlivňuje produktivitu práce. Optimální hodnoty se pohybují mezi 20 až 30°C a vy můžete docílit příjemného klimatu v místnosti vhodným naklopením lamel. Venkovní žaluzie umožňují regulaci teploty a světla, takže se i v horkém počasí budete cítit dobře. Díky žaluziím zároveň dojde k výraznému snížení hluku z okolí.

Dejte svému obydlí styl a získejte soukromí

Za zmínku stojí také pocit soukromí. Široké lamely lze naklonit do libovolného úhlu a zamezit tím zvědavým pohledům zvenčí. Přitom nepřijdete o volný výhled zevnitř. Venkovní žaluzie s hliníkovými lamelami navíc působí jako osvěžující architektonický prvek a vyjímají se na starších i novějších stavbách. Sami si zvolíte barvu z široké palety odstínů tak, aby korespondovala s fasádou a dalšími exteriérovými prvky. Žaluzie se montují přímo na okno, na fasádu nebo do připraveného prostoru pod fasádou. Moderní stínící systém zaujme i komfortní manipulací. Sami si zvolíte mezi manuálním a motorovým ovládáním a v případě většího počtu žaluzií využijete centrální ovládání, k kdy na jeden pohon propojíte několik oken.

Kvalita od českého výrobce Univers

Chcete-li, aby vám venkovní žaluzie spolehlivě sloužily po mnoho let, obraťte se na českou jedničku – společnost Univers, která je na trhu již čtvrt století. Pobočky a sítě zástupců najdete v Praze, Plzni a Kladně. Další informace o produktech pak na www.univers.cz.

Publikováno: 10. 09. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: venkovní žaluzie