Jak se vyspat sladce? Přece na kvalitní matraci

Co je krásnějšího a zároveň důležitějšího než kvalitní spánek? Spát dobře a pravidelně potřebujeme proto, abychom byli čerství a plní sil, aby nám sloužilo zdraví a abychom byli v psychické pohodě. Abychom mohli spát nerušeným spánkem, nemůžeme spát na dvacet let proležené matraci. Víte, jaká matrace svědčí zdraví a umíte pro sebe vybrat tu správnou?

Jak vybrat správnou matraci

Existují čtyři různé tuhosti matrací. Nejměkčí matrace jsou určeny lidem s nízkou hmotností, ty nejtvrdší jsou naopak pro lidi s nadváhou. Zároveň záleží na nejčastější poloze spánku a osobních preferencích. Nejpoužívanější jsou matrace prostředních dvou tvrdostí. Správnou tvrdost vám pomůže vybrat obsluha. Možné je také matrace otestovat na vlastní kůži a rozhodnout se podle toho, co je vám pohodlné. Výška matrace by měla činit nejméně 15 cm, matrace pro seniory by měly mít dokonce více než 20 cm. Délka a šířka matrace záleží na velikosti vaší postele, nejčastější zájem je o matrace 200×200. Materiálů, ze kterých se matrace obvykle vyrábějí, je mnoho. V minulosti byly oblíbené pružinové, dnes jsou populární pěnové. Nejžádanější je PUR pěna.

Velká společná matrace, nebo raději dvě malé?

Společná matrace je pro páry lákavější než dvě oddělené. Nepřipadají si na ni od sebe tak vzdáleni. Ze zdravotního hlediska to ale není zrovna šťastné řešení. Každý člověk potřebuje matraci podle svých individuálních potřeb, pro muže je obvykle vhodnější tvrdší matrace, pro ženy měkčí. Na společné matraci se páry navíc ruší. Kupte si proto raději dvě menší matrace 100×200 a na ně dejte společný chránič a velké prostěradlo. Budete se tak cítit, jako by mezi vámi žádná mezera nebyla.

Publikováno: 12. 11. 2019

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator