Vybíráme ubrus podle příležitosti

Představte si váš jídelní stůl nahý. Bez vhodně zvoleného ubrusu snad ani nelze docílit té správné atmosféry při stolování. Ubrusy však nemají jen estetickou funkci – zároveň chrání sůl před ušpiněním či dokonce před poškozením. Jedno je jisté – bez ubrusu ani ránu. Ale jaký materiál zvolit na základě konkrétní příležitosti?

Teflonové ubrusy pro každý den

Ubrusy se nejčastěji vyrábí z textilu (např. z bavlny), ale mnohem odolnější jsou plastové varianty, které oproti přírodním lépe odolají poškození. Pokud vás představa „plastového“ ubrusu poněkud pohoršuje, odhoďte předsudky stranou a koukněte se na moderní teflonové ubrusy. Teflonové ubrusy se vyrábí ze 100% polyesteru a díky povrchové úpravě z teflonu nesají žádné tekutiny. Podaří-li se vám rozlít čaj, kávu nebo třeba víno, tekutina zůstane na povrchu a vyji jednoduše setřete ubrouskem nebo útěrkou. Údržba teflonových ubrusu je stejně snadná – perou se na 40°C a po vyprání velmi rychle schnou. Pro udržení voděodpudivé schopnosti je nutné ubrus po praní vyžehlit.

Damaškové ubrusy pro náročné

Pro některé zvláštní příležitosti jsou samozřejmě vhodnější jiné – urozenější – materiály. V tomto ohledu vynikají damaškové ubrusy, které jsou charakteristické vysokou gramáží. Vyrábí se ze 100% bavlny s gramáží 190 m2. Vysoce kvalitní textilie je příjemná na dotek a vypadá elegantně.

Tip na super nákup

Teflonové i damaškové ubrusy najdete v nabídce specializovaného prodejce MABAKO.cz, který se zabývá prodejem bytového textilu. V nabídce nechybí ani prostěradla a povlečení, ručníky a osušky, deky, polštáře, sedáky, kapesníky, útěrky, dekorační látky a další bytový textil. Veškeré zboží je vysoce kvalitní, v moderním designovém provedení a za skvělé ceny. K pravidelným zákazníkům patří také majitelé vyhlášených hotelů a restaurací. Udělejte si radost a pořiďte si stylový ubrus, který umocní vaše gastronomické zážitky a navodí tu správnou atmosféru!

Publikováno: 02. 03. 2016

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: damaškové ubrusy | jak vybrat ubrus | teflonové ubrusy