Vysavač do bazénu udrží vodu křišťálově čistou. Jak vybrat vhodný typ?

Důkladné čištění bazénové vody výrazně prodlouží koupací sezónu. Pouze s chemii si však nevystačíte. Nedílnou součástí vaší výbavy by měl být také bazénový vysavač. Do vody se průběžně dostávají mechanické nečistoty všeho druhu. Některé sice zachytí filtr, ale ty těžší se usazují na dnu a po určité době negativně ovlivňují kvalitu vody. Problém hravě vyřeší vhodně zvolený vysavač do bazénu.

1. Ruční vysavače

Vysavače do bazénu se dělí na tři základní typy. Prvním typem jsou ruční vysavače, které fungují na principu vysavačů do domácností. Koncovka hadice se napojí k filtraci a po jejím spuštění nasává nečistoty usazené na dně bazénu. Díky podtlaku se nečistoty dostanou přes hadici až do filtračního systému.

2. Poloautomatické vysavače

Dalším typem jsou poloautomatické vysavače, které jsou o třídu výše než ruční varianty. Připojují se na filtrační systém, ale po dně se pohybují samy. Pohyb je náhodný a nikoliv řízený, takže je důležité nechat vysavač pracovat dostatečně dlouhou dobu, aby vysál celou plochu. Výsledek závisí na různých aspektech – roli hraje tvar bazénu, výkon filtračního zařízení a samozřejmě i konstrukce samotného vysavače. Rozhodnete-li se pro pořízení poloautomatického vysavače, měli byste mít po ruce také klasický ruční vysavač, který vám poslouží na odstranění zbylých nečistot v zákoutích apod.

3. Automatické vysavače

Nejkomfortnější jsou automatické bazénové vysavače s vlastním čerpadlem. Obejdou se bez filtračního systému a umí pracovat v několika režimech. O pohyb se stará mikročip a některé typy bez problémů vyčistí i stěny bazénu. Umí odstranit i tzv. linku u hladiny, kterou průběžně tvoří mastnoty ve vodě. Automatické vysavače jsou vhodné pro bazény všech typů. Jsou logicky dražší než poloautomatické a ruční verze, ale oslní vás vysokým výkonem. Tip na výhodný nákup: Při výběru vysavače do bazénu vám rádi poradí odborníci z Albixon a.s.

Publikováno: 30. 08. 2016

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat bazénový vysavač | jak vybrat vysavač do bazénu