3 velmi oblíbená plemena koček

Uvažujete o tom, že byste si pořídili kočku? Pokud jste zavrhli „adopci“ z útulku a zároveň nechcete podporovat množírny, budete se muset rozhodnout mezi desítkami plemen koček. A pozor – neliší se pouze exteriérem a náročností péče, kočky mají i specifickou povahu. Z určitých důvodů jsou však některá plemena oblíbenější než ostatní. Následující jsou podle Sdružení chovatelů koček Českého svazu chovatelů jedny z nejrozšířenějších.

1. Mainská mývalí kočka

Fascinují vás velké kočky, ale nemůžete si dovolit tygra? Mainská mývalí kočka patří k největším plemenům, a navíc má velmi milou povahu. Je tolerantní, dobře snáší ostatní zvířata a je aktivní tak akorát – nelze o nich hovořit jako o pasivních, ale na druhou stranu nejsou vlezlé. Podle nás se jeví jako ideální společník pro každého, kdo touží po pořádném kočičím kamarádovi.

2. Britská kočka

Tahle „číča“ je zosobněním kočičí elegance. Britská kočka je v Česku oblíbená poměrně dlouho a je k mání v různých barevných variantách. Ale nejde jen o vzhled – majitelé tohoto plemena si nemohou vynachválit i povahu. Britka je klidná, příliš ji nezajímají cizí lidé, a naopak je milá k těm „svým“. Nevyžadují příliš pozornosti a když jim je přeci jen smutno, dají to najevo.

3. Ragdoll

Kočičí plemeno Ragdoll by mohlo nadobro rozseknout vaše věčné dilema. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi psem a kočkou, pořiďte si „ragdolku“. Ne nadarmo se ji často přezdívá „kočkopes“ - její charakter je kombinací typických psích a kočičích vlastností. Dobře se učí povelům (trpěliví majitelé ji naučí i aportovat), je pro každou legraci a hodí se k dětem, protože není konfliktní. Co víc si přát? Pokud vás nenadchlo ani jedno z výše uvedených plemen, nevadí – koukněte se na ostatní plemena koček a vyberte si takové, se kterým si zaručeně padnete do noty.

Publikováno: 05. 04. 2019

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator