Koupě nemovitosti s realitní kanceláří

Kupujete byt nebo dům? Obraťte se na realitní kancelář. I když vás možná odrazují některé podmínky a platba provize, koupě bude snadnější. Navíc se vyhnete riziku, že naletíte podvodníkovi. Realitní kanceláře nabízejí nemovitosti po celé ČR. Stačí si na internetu vyhledat příslušné inzeráty.

Jak probíhá koupě bytu s RK?

Koupě bytu či jiné nemovitosti je závazek na dlouhá léta, proto by se neměla nijak uspěchat. Předem si do detailu rozmyslete, jaký by měl být. Velikost, počet pokojů, lokalitu. Někdo koupí byt na Praze 9, jinému vyhovují nové byty v Ostravě, další zvolí raději menší město. Procházejte inzeráty realitních kanceláří a domlouvejte si prohlídky bytů, které vás zaujmou. Na prohlídkách se nebojte vyptávat. Jakmile se vám nějaký byt zalíbí na tolik, že ho budete chtít, makléř s vámi bude chtít podepsat rezervační smlouvu. Buďte však opatrní. Byt i prodávajícího byste měli prověřit, abyste později nebyli překvapeni. Zeptejte se také na sousedy. Solidní makléř s tím nebude mít problém – a pokud ano, zdá se, že něco není úplně v pořádku. Když si budete se vším jisti, můžete podepsat rezervační smlouvu a zaplatit rezervační poplatek. Poté se vámi vybraný byt stáhne z nabídky. Připraví se kupní smlouva… a brzy dojde k předání bytu.

Koupit dům, nebo si ho postavit?

Stavba nového domu je dobrá v tom, že si můžete postavit bydlení přesně podle svých představ. Je s ní ale mnohem více starostí, práce i finančních nákladů. Mnohem jednodušší je koupit dům, který za vás postavil někdo jiný. Stačí trochu zapátrat na internetu a hned uvidíte, kolik inzerátů nabízí prodej domů v Uherském Hradišti, krásném městě na Slovácku. Nechcete se pouštět do stavby domu, ale láká vás nastěhovat se do novostavby? Příjemným a cenově příznivým kompromisem je prodej domů na klíč levně.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Reality | Realitní kanceláře

Autor: administrator