4 pomocníci, kteří vám usnadní vaření

Vaření je občas pěkná fuška. A každý máme jen dvě ruce. Podívejte se na několik kuchyňských pomocníků, kteří vám usnadní námahu i ušetří čas.

# 1 Váha

Zkušený kuchař dokáže množství i poměr použitých surovin odhadnout od oka. I jemu se ale určitě hodí mít přesné údaje, třeba pro případ, že by svůj recept chtěl zapsat. Pro méně zkušené kuchtíky je pak kvalitní váha při vaření nutností. Vyhozeného jídla je koneckonců vždycky škoda. Digitální kuchyňská váha EV-1 B dokáže navážit suroviny s přesností až 1 g (ale zvládne měřit i v librách či uncích). Její ovládání je přehledné a díky velkému displeji nebudete potřebovat mhouřit oči.

# 2 Kráječ chleba

I když si dnes řada lidí kupuje nakrájený chleba v supermarketu, není nad křupavý bochník od místního drobného pekaře. Ten vám vydrží déle čerstvý a chuťově se s těmi od velkých prodejců nedá srovnávat. Krájení čerstvého bochníku chleba si výrazně ulehčíte pořízením kráječe chleba. Nejde jen o větší pohodlí i rychlost při krájení. Pokud máte doma děti, kráječ chleba výrazně zvýší jejich bezpečnost a sníží riziko nehody při neopatrném zacházení s nožem.

# 3 Fritéza

Smažená jídla jsou sice pod neustálou palbou věrozvěstů zdravého životního stylu, ale i ti určitě čas od času zhřeší a dají si steak a hranolky. Pokud si i vy chcete doma připravit co možná nejzdravější hranolky použijte kompaktní fritézu FR-101. Jednoduché ovládání a tepelná izolace zajišťují maximální bezpečnost, takže se nemusíte bát svěřit fritézu i svým dětem. Fritézu naplníte až 2 litry oleje – na tom nešetřete a vždy volte ten co možná nejkvalitnější.

# 4 Topinkovač a toustovač

Topinky a tousty představují jednoduchou, ale vydatnou snídani i svačinu. Pořízením topinkovače nebo toustovače se vaše práce při jejich přípravě smrskne na vložení pečiva a zmáčknutí tlačítka. Snadno s ním naučíte zacházet i své ratolesti, které si díky tomu dokáží samy nachystat svačinu do školy i na výlet. V nabídce e-shopu Orava najdete krom LED televizorů a praček i velkou nabídku topinkovačů a toustovačů. Stačí si jen vybrat.

Publikováno: 28. 04. 2017

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator

Tagy: digitální kuchyňská váha | kompaktní fritéza | kráječ chleba