Vícedílné obrazy na zeď: Sluší každému interiéru

Zabydlovaly se u nás pomalu a dalo by se říct, že i rozpačitě. Nejprve se objevily v pokojích teenagerů a postupně se dostaly do předsíní, hal a průchozích prostorů. Dnes se na ně s oblibou díváme i v obývacím pokoji – ostatně jeden ze zásadních prvků moderního interiérového designu. A o čem, že je vlastně řeč? O dělených neboli seriálových obrazech. Pokud doma žádný nemáte, napravte to. Holé stěny jsou neútulné a díky této stylové dekoraci bude váš domov mnohem útulnější. V následujících řádcích se dozvíte, jak si počínat při výběru. Krásné obrazy umocní celkový dojem z vašeho domova. Vícedílné obrazy na zeď sice budí dojem novinky, ale v podstatě se (byť v trochu jiné podobě) objevovaly již v minulosti. Ať už šlo o drobnou litografii nebo sérii fotografií ve stejných rámečcích, řetězení a navazování nás vždy vábilo. Bylo pouze otázkou času, kdy se objeví moderní série.

Z kolika dílů se bude skládat ten váš?

K mání jsou dvou, tří, čtyř i pěti a vícedílné obrazy. Série někdy ani nejsou stejně velké a jednotlivé díly tvoří řetěz nebo kaskádu, kdy se střídají menší a větší plochy. Důležité je, aby obraz pokryl dostatečně velkou plochu a dokázal zaujmout. Neměl by být příliš malý, ale zároveň není dobré, když odvádí veškerou pozornost od ostatních interiérových prvků. Konkrétní rozměry závisí na dispozicích interiéru, ale obecně lze doporučit plochu o několik centimetrů užší než je sedací souprava pod obrazem. To samé platí i v ložnici – obraz by měl být užší než čelo postele.

Repliky slavných děl i vlastní fotografie

Co se týče výběru motivu, přijde si na své opravdu každý. Někdo sáhne po abstraktních obrazcích, jiný zase po replice známého díla od světového umělce nebo originálním obrazu na míru z vlastních fotografií. V podstatě záleží pouze a jenom na vašem osobním vkusu. Dbejte však na to, aby obraz ladil s barvou stěn, koberců, čalounění sedacího nábytku a kobercem. Foto: aliexpress.com

Publikováno: 12. 05. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: vícedílné obrazy na zeď