5 logických důvodů, proč si pořídit tepelné čerpadlo

Chystáte se v dohledné době stavět dům? Jistě máte spoustu starostí a stojíte před mnoha těžkými, avšak velmi důležitými volbami. Jednou z nich je způsob vytápění. Možností je hned několik. Na jedné straně stojí kotle na tuhé palivo, na druhé straně tepelné čerpadlo. Máme pro vás 5 skvělých důvodů, proč byste se měli rozhodnout pro druhou variantu.

5× ano pro tepelná čerpadla

První dojem z tepelných čerpadel možná není úplně pozitivní. Jejich instalace bývá o něco náročnější než u kotlů, stejně tak znamenají vyšší počáteční investici. Tato úskalí se ovšem velmi liší podle jednotlivých typů čerpadel. Z dlouhodobého hlediska je navíc překoná následujících 5 výhod:
  1. Tepelná čerpadla snižují náklady na vytápění Investovaná částka do tepelného čerpadla se vám brzy vrátí – a pak už budete jen šetři. Neplaťte za vytápění více, než je nutné.
  2. Získáte nižší sazbu elektrické energie Věděli jste, že s tepelným čerpadlem budete mít nárok na nižší sazbu elektrické energie? Ušetříte tak nejen při provozu čerpadla!
  3. Nebudete se namáhat Kdo má kotel na tuhé palivo, má také hodně práce. Kdo má tepelné čerpadlo, nic dělat nemusí. Pracuje úplně samo. Nezní to skvěle?
  4. Must have pro chytré domácnosti Tepelné čerpadlo se dá ovládat přes internet. Zatopit můžete ještě dříve, než přijdete domů a vrátit se tak do příjemně vyhřátého domova. Milovníci počítačů a moderních technologií budou nadšeni.
  5. Správná volba pro ochránce přírody Planeta je jen jedna, musíme ji chránit. Tepelná čerpadla nevypouštějí do okolí žádné zplodiny, a tak nezatěžují životní prostředí.

Které čerpadlo zvolit? Doporučujeme typ vzduch-voda

Nevíte, které tepelné čerpadlo zvolit? Doporučujeme vám čerpadlo vzduch-voda od Klima Rapid. Tato společnost dodává a instaluje kvalitní čerpadla Panasonic Aquarea, se kterými lze snadno vytápět či chladit domácnost a ohřívat vodu. Na kompresory Panasonic navíc získáte záruku 5 let. A proč zrovna čerpadlo vzduch-voda? Oproti dalším typům vychází levněji, není náročné na projektování a instalaci a také se velmi snadno udržuje.

Publikováno: 06. 11. 2019

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator