Postavte dětem na zahradě hřiště - budou trávit mnohem více času venku

Jak přimět děti, aby trávily více času na čerstvém vzduchu tak, jako tomu bylo dříve? Vezměte je na hřiště, ať se vyblbnou na skluzavkách, prolézačkách a dalších atrakcích. Ale co když nechcete trávit celé odpoledne na lavičce v jiné části města? V tom případě jim postavte vlastní hřiště na zahradě před domem. Budete mít ratolesti neustále na dohled, aniž byste museli někam chodit. Prozradíme vám, co výstavba dětského hřiště na zahradě obnáší a na co si dát pozor.

Budete stavět, nebo raději koupíte hotovou sestavu?

Šikovný kutil dokáže vyrobit dětské hřiště svépomocí. Veškeré materiály a komponenty jsou běžně dostupné, takže pokud máte dílnu, adekvátní výbavičku, dostatek času a pověstné zlaté české ručičky, směle do toho! Na internetu najdete dostatek inspirativních fotografií již hotových dětských hřišť, které vám poslouží jako vzor. Další možností je sestavení hřiště z jednotlivých prvků, případně koupě větší sestavy. Pro většinu rodičů je takové řešení schůdnější než výroba svépomocí. Podstatné je, aby byly výrobky bezpečné, tzn. bez ostrých hran a z kvalitních materiálů.

Jak by mělo dětské hřiště vypadat?

Dětské hřiště by mělo odpovídat věkové kategorií dětí, pro které je určeno. Nejmenší děti si vystačí s pískovištěm a dřevěným dětským domečkem. Chybět by neměla ani dětská skluzavka. Větší děti vyžadují důmyslnější atrakce – překážkové dráhy, šplhací lana, provazové žebříky apod. Praktické jsou tzv. modulová hřiště, která lze postupně rozšiřovat a obměňovat jednotlivé části. Výsledná podoba dětského hřiště závisí čistě na vás a vaší peněžence. Chcete-li pro své děti to nejlepší, nepřehlédněte bezpečná dětská hřiště české výroby na Skluzavky.cz. Specializovaný prodejce nabízí široký sortiment jednotlivých prvků i celé sety od předních českých výrobců.

Publikováno: 24. 05. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak postavit dětské hřiště