Akumulátory Metabo LiHD: Revoluční řešení v oblasti aku nářadí

Nemusíte patřit mezi řemeslníky, ale i ve vaší dílně či skřínce na nářadí jistě nechybí alespoň základní aku nářadí. Ostatně se ani nenabízí příliš mnoho důvodů proč sahat po nástrojích s přívodním kabelem – moderní aku nářadí již dávno nemají problém s nízkým výkonem či nedostačující kapacitou akumulátoru. A je to právě akumulátor, která má na celkové funkčnosti zařízení zásadní vliv. Zatímco v minulosti nástroje disponovali zdroji typu NiCD a poté Li-Ion, v současné době hraje prim technologie LiHD. Ještě jste o ní neslyšeli? Bez nadsázky lze konstatovat, že posouvá možnosti aku nářadí o několik úrovní výše. Ostatně posuďte sami... Vybrali jsme si špičkové baterie Metabo, na kterých demonstrujeme konstrukci a hlavní výhody technologie LiHD. Metabo LiHD je založena na inovativní konstrukci Li-Ion akumulátorů, která umožňuje maximální výkon i při nejvyšším možném zatížení daného nástroje. Praktické testy a srovnání prokázaly, že LiHD posouvá možnosti klasických Li-Ion akumulátorů mnohem dále. Jde především o tyto oblasti:
  • vyšší výkon
  • delší provozní doba
  • další životnost
Pořizujeme-li si nové aku nářadí, měla by nás zajímat celá řada parametrů. V prvé řadě jde o výkon, který patří mezi ty nejdůležitější kamínky v mozaice. Unikátní aku nářadí Metabo nabízí špičkové výkony, které jsou srovnatelné s běžným elektrickým nářadím a logicky i podobné vlastnosti. To je dáno především masivními vodiči s velkými kontaktními plochami, ale také využití materiálů jako je speciální slitina mědi a stříbra. Za zmínku však stojí také moderní konstrukce velmi výkonných článků. Jinými slovy, o výkon opravdu není nouze.

Prodloužení provozní doby až o 87 %

Možná jste to zažili i vy. Vaše jinak kvalitní nářadí vypovědělo službu ještě předtím, než jste dokončili práci. Na vině byla vyčerpaná kapacita akumulátoru. V případě aku nářadí Metabo se ničeho podobného nedočkáte – budete ho moct používat mnohem déle, než jste byli doposud zvyklí. O to se postarají kvalitní vodiče, které eliminují zbytečné ztráty energie.

Prodloužení životnosti o 100 %

Nic nevydrží věčně a o některých akumulátorech to platí dvojnásob. Jenomže LiHD vydrží až o 100 % déle než běžné zdroje. Baterie tak nejenže vydrží dvakrát déle, ale snese dvojnásobný počet nabíjecích cyklů. To zní dobře, nebo ne?

Využití akumulátorů Metabo LiHD v praxi

AKU nářadí Metabo LiHD samozřejmě nenachází využít pouze v segmentu hobby nářadí, ale používají ho při každodenní práci i profesionálové. Nabídka čítá aku hoblíky, hřebíkovačky, nůžky, nože, šroubováky (např. tento aku příklepový šroubovák Metabo), magnetické vrtačky, brusky, kladiva a celou řadu dalších pomocníků. Za skvělé ceny je najdete u specializovaného prodejce na www.rucni-naradi.cz. Zdroj: rucni-naradi.cz

Publikováno: 19. 08. 2015

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator

Tagy: aku nářadí metabo | metabo liHD