Jak na prodej bytů v Brně – přehled oblíbených lokalit a novostaveb pro nové kupce

Konečně jste našetřili potřebný finanční obnos a už nechcete dále žít v podnájmu, nebo se stěhujete do Brna za prací a vrtá Vám hlavou jak na prodej bytů v Brně? V článku se dozvíte o nejoblíbenějších městských lokalitách a důvodech jejich popularity. Jednotlivé oblasti blíže specifikujeme a také se podíváme na lokality, které Vám nedoporučujeme. Část textu věnujeme i novostavbám, které jsou momentálně ve výstavbě. Finální část Vás obohatí o důvody současných vysokých cen bytů.

Jak na prodej bytů v Kohoutovicích, jakožto jedné z nejoblíbenějších částí města

Obyvatelé této brněnské části oceňují především všudypřítomnou zeleň, která z části zakrývá pohled na panelákové masivy, které jsou ovšem z větší části revitalizovány do moderní podoby. Les obklopující Kohoutovice přináší lidem možnost relaxace a procházek ve volném čase. Naleznete zde i několik pěkných výhledů na celé město. Počítejte ale s vyššími cenami…

Další 3 lákavé části pro bydlení v Brně

· Starý Lískovec – V této jižní části si na své opět přijdou milovníci zeleně. Rekonstruované paneláky, blízká dostupnost k centru, nebo historický zámeček atraktivitě jenom napomáhají · Lesná – Sídliště inspirovaná skandinávským stylem jsou považována za jedna z architektonicky nejpovedenějších sídlišť v celém Brně. Lesná dále nabízí louky, rozmanité travnaté porosty, dětská hřiště, prostory ke sportování, mediálně známou Kaplického chobotnici nebo oblíbenou Čertovu roklinu, která prochází skrze severní a jižní hranicí Lesné. · Masarykova čtvrť – Objevují se názory, že jedná o nejluxusnější brněnskou lokalitu, která ani není samotnou částí, neboť spadá pod Žabovřesky, Stránice a Pisárky. Sehnat bydlení zde je ovšem složité díky malé nabídce a vysoké finanční zátěži

Bystrc a Bohunice radši nebrat

Časti Bystrc a Bohunice se vyznačují velkým počtem panelových domů umístěných blízko u sebe, což z nich nedělá zrovna nejpopulárnější lokality. Bystrc se sice nachází na severním okraji města, kde by člověk čekal klid. Realita je ovšem jiná. Za situaci může především silná hustota obydlení sídliště.

Několik nových bytových příležitostí v blízké budoucnosti přibyde

Špatná bytová situace je i v hlavním městě Jihomoravského kraje, potíže alespoň z částí pomohou vylepšit novostavby. Poradíme Vám, kde zanedlouho vyrostou nové prostory ke koupi bytu. Tak například na ulici Selská v Maloměřicích má být dokončen bytový dům v září 2019. Nejlevnější byt zde stojí 2 340 000 Kč (1+kk) a za nejdražší 3+kk se vyšplháte až na 6 984 000 Kč.

Další novostavby vyrostou na Malostranské, Grohově nebo v Lesné v letech 2019 a 2020

Na ulici Malostranská v centru Starého Lískovce je v plném proudu stavba nové bytové rezidence, kde 2+kk seženete nejlevněji za 3 380 000 Kč. Rezidence je stavena především pro mladé rodiny. Klidné bydlení bude od příštího jara dostupné na ulici Grohova, kde dochází k revitalizaci historického domu. Počítejte ovšem s částkou přesahující 6 mil. Kč za 3+kk. V Lesné je zase rozestavěn projekt s názvem Nový Obzor. Stavba má být dokončena na podzim 2019 a nejlevnější 2+kk si můžete zamluvit za 3 986 000 Kč.

Důvody vysokých cen bytů

· Stále se staví málo nových bytových domů · Bohatší obchodníci disponující kapitálem byty skupují a vydělávají na pronájmech · Délka stavebního povolení (247 dnů) v České Republice, které je jedno z nejdelších na světě a stěžuje výstavbu nových nemovitostí. V poslední době se ale situace přece jenom zlepšuje, a to i díky stavbě nových rezidencí místo starých nepoužívaných budov. Teď už víte, které lokality jsou příjemné a kde se staví nové bytovky. Pokud máte taky nějaké zkušenosti s koupi bytu v Brně, nebo máte tipy na další oblíbené městské části, zanechejte nám vzkaz v komentáři.

Publikováno: 31. 10. 2018

Kategorie: Reality | Reality

Autor: administrator