Cena zlata vykazuje v dlouhodobém horizontu stabilní růst. Investiční zlato proto ochrání vaše úspory nejlépe

Chcete si užívat spokojený život a vyvarovat se nemilých překvapení? Zároveň se snažíte jednat prozíravě, svědomitě plánujete a děláte vše pro to, abyste předcházeli problémům? Pak zajisté nepodceňujete ani vytváření finančních rezerv, které vám pomohou překlenout náhlé výpadky příjmů, zaplatit opravu porouchaného automobilu nebo pořídit nový elektrospotřebič, když ten původní znenadání vypoví provoz. Pravděpodobně se ani nespoléháte jenom na stát a zodpovědně si spoříte, abyste v zaslouženém důchodu nemuseli otáčet každou korunu. Inflace však může zhatit vaše plány a veškeré úsilí přivést vniveč.

Epidemiologickou situaci ovlivnit nemůžete. Vaše peníze ale budou v bezpečí, když včas nakoupíte investiční zlato

Ještě na začátku roku 2020 jste se těšili z ekonomického růstu, nyní si ovšem připadáte jako ve špatném snu, ze kterého se vám nedaří probudit? Podobné pocity mají dnes lidé na celém světě. Dlouhodobé omezení sociálních kontaktů, uzavírání škol, obchodů, restaurací a dalších provozoven, rušení nejrůznějších kulturních a sportovních akcí i časté testování jsou pro psychiku náročné. Opatření navíc často vstupují v platnost ze dne na den, nelze se tedy divit, že obyvatelé Česka ztrácejí důvěru ve stát a bojí se plánovat nejrůznější aktivity. V podstatě nikdo si nemůže být jist, zda neskončí kvůli kontaktu s nakaženým v karanténě. Mnoho podnikatelů se ocitlo v tíživé situaci a příjmy poklesly i řadě zaměstnanců. Dalším velkým problémem, který ohrožuje české domácnosti, je inflace. Alespoň před ní se však lze účinně bránit. Receptem je proměnit úspory v investiční zlato.

Investiční zlato je skvělou příležitostí i pro konzervativní investory

Pokud nechcete zbytečně riskovat nebo nemáte s investováním žádné zkušenosti, je pro vás investiční zlato tou pravou volbou. Léty prověřený zlatý kov vás nezklame, cena zlata u prodejců navíc může být až o deset procent nižší než na burze. Kromě zlatých mincí a medailí si můžete zakoupit zlaté slitky. Žádná česká mincovna však investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Slitky tak budou pravděpodobně pocházet přímo ze Švýcarska.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator