Čím krmit dospělého psa?

Je jasné, že drtivá většina páníčků chce svému psímu kamarádovi poskytnout vše, co potřebuje. Alfou a omegou je správné krmení, jenomže ne každý ví, z čeho by se měla psí strava skládat. Pes sní prakticky cokoliv (až na výjimky, které si vybírají důkladněji než lidé), ale chcete-li, aby se těšil perfektní kondici a prožil spokojený a dlouhý život, budete se muset nad skladbou stravy důkladně zamyslet. Na trhu je široké spektrum granulí a konzerv, které se liší cenou, obsahem a kvalitou surovin. V prvé řadě nepodléhejte klamavým reklamám, neboť to co je nejdražší, nemusí být zákonitě nejlepší. Na druhou stranu však platí, že nejlevnější krmivo zákonitě nemůže obsahovat kvalitní suroviny. Podívejte se spolu alespoň v krátkosti na to, čím krmit dospělého psa malého a velkého plemene.

Čím krmit malá plemena?

Krmivo pro dospělého psa malého plemene musí odpovídat specifickým požadavkům na velmi rychlý metabolismus. Malá plemena obvykle vydávají mnohem více energie než větší psi a z tohoto důvodu by měla být strava energeticky vydatnější. V neposlední řadě také záleží i na velikosti granulí – berte ohled na velikost ústní dutiny a šetrnost k dásním. Krmiva pro malé rasy jsou typická vysokou koncentrací živin a u některých plemen záleží i na citlivosti kůže či trávení. Nejrůznější umělá dochucovadla (v levných granulích je jich víc než dost) jsou absolutně nežádoucí.

Čím krmit velká plemena?

Krmivo pro dospělého psa velkého plemene obvykle není tak energeticky vydatné, ale v praxi záleží na zdravotním stavu, hmotnosti, pohybu a dalších kritériích. Ideálním řešením může být kompletní krmivo, které zajistí správnou hladinu živin. Oproti menším plemenům mají velcí psi časté problémy s klouby, protože musí každý den snášet obrovskou zátěž. Krmivo by proto mělo obsahovat glukosamin, který zajistí udržení dobrého stavu chrupavek. K dalším potřebným složkám patří vitamíny a stopové prvky. Mimo to je důležité hlídat, aby si pes udržel ideální hmotnost a klouby nadměrně nezatěžoval.
Vybrat krmivo pro dospělého psa opravdu není tak snadné, ale když se obrátíte na odborníky, rádi vám doporučí vhodnou značku a typ. Zkuste to třeba ve specializovaném obchodě MůjMazlík.cz.

Publikováno: 06. 09. 2015

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator

Tagy: čím krmit dospělého psa