Je možné odhalit vaši fotopast?

Existuje malé zařízení zvané detektor fotopastí. Jeho úkolem je odhalit fotopast, a díky tomu se jí dokonale vyhnout. Je pro vás proto zbytečné kupovat fotopast, když kdokoliv může mít toto zařízení? Samotným výsledkem budete velmi překvapeni.

Jak funguje detektor fotopasti?

Mini fotopasti jsou známé tím, že jejich velikost je asi jako krabička od cigaret. Detektor fotopasti je ještě menší, dokonce asi jako krabička od zápalek. Ve svém plastovém těle ukrývá sklíčko, něco jako mířidlo na zbrani. Přes něj pak koukáte po možných fotopastech. Kolem zmíněného sklíčka jsou rozmístěny červené LED diody. Detektor fotopasti stačí jen zapnout a diody se rozblikají. To znamená, že si detektor musíte přiložit k oku. Díváte se přes sklíčko a sledujete, co odráží světlo, které LED diody vysílají.

Kvalitní fotopast jen tak nenajde

Zmiňovaný detektor dokáže zachytit fotopast pouze tehdy, když se na ni díváte přímo. Pokud uděláte pár kroků do strany, fotopast neuvidíte. Dokonce to ani nemusí být fotopast, co detektor může zaznamenat. To proto, že diody odrážejí všechny kovové předměty. Například takovou Bunaty fotopast to jen tak jednoduše nenajde. Detektor totiž obsahuje malé zorné pole, se kterým je fotopast obtížně dohledatelná. Pokud k tomu využijete taktické nastavení fotopasti, dotyčný je nahrán.

Jak na falešnou fotopast

Na trhu se prodávají také makety fotopastí, které mají za úkol zloděje vystrašit. Postavte maketu na viditelné místo, ať ji zloděj vidí. Klidně k ní přidejte nálepku s nápisem: “Pozor, fotopast.” Potom tu skutečnou moudře schovejte někam, kam by dotyčný mohl jít. Buďte mazanější než zloděj. Pokud potřebujete k fotopasti něco dokoupit, tak je to externí zdroj. Díky tomu dokáže být vaše fotopast ve střehu dlouhé hodiny. Nemusíte k ní chodit každý den, abyste jí dodali nové baterie. Jednoduše připojíte externí zdroj k fotopasti a necháte, ať to fičí.

Publikováno: 15. 06. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator