Čistá voda je dárek, který zlepší náladu i zdraví

Předvánoční shon a stres, spousta práce a povinností, krátké dny i minimum sluníčka. Tomu všemu přičítáme únavu, špatnou náladu i bolesti hlavy. Může za tím být ale také nedostatečný pitný režim.

Dlouhodobá dehydratace

Ráno vstáváme a už se těšíme na večer, až si půjdeme lehnout. Náročné dny doma i v práci s mnoha povinnostmi, které je potřeba zvládnout, se podepisují na našem zdraví i spánku. Chytré rady, kterak je potřeba zpomalit a zbavit se stresu přijímáme spíše s pousmáním, protože často nemáme možnost je převést do reality. Když nás ale hlava bolí často, cítíme se pořád unavení a bez nálady, nic nás nebaví a na nic se netěšíme, je většinou vina v nás samotných. Málo pijeme, tělo nemá dostatek tekutin ke správnému fungování a všechny naše problémy jsou jen příznaky dlouhodobé dehydratace. Tu provází malátnost, únava, neschopnost se soustředit, bolesti hlavy špatná nálada. Za den by měl dospělý člověk vypít alespoň 2,5 litru tekutin, ideálně čisté vody. Ta z kohoutku nás ale často odrazuje svou pachutí nebo je z ní cítit chlór, a tak dáme přednost jiným nápojům, které jsou většinou plné cukru a barviv. Vodní filtry pomohou zlepšit chuť vody a my pak můžeme svému tělu dopřát čistou vodu zbavenou nečistot i nepříjemné chuti.

Zlepšení stavu

Lidské tělo je z více než poloviny tvořeno vodou, krev jí obsahuje dokonce více než 90 %. jakmile jí máme v těle nedostatek, začnou se objevovat varovné signály, že se blíží dehydratace. První je pocit žízně, který ale často ignorujeme, pak se přidají další, jako je právě bolest hlavy nebo malátnost. To vše dlouhodobě doprovází i snížená imunita a zpomalený metabolismus. Filtry na pitnou vodu ji upraví a zlepší její chuť, nemusíme pak hledat záchranu v limonádách, ale kdykoli se napít opravdu čisté a chuťově výborné vody. Do kanceláří nebo třeba na chalupu si můžeme vzít nádobový filtr, který se postará už za pár minut o přefiltrování celé konvice vody. Voda dokáže ovlivnit to, jak se cítíme, opravdu citelně. Při správném pitném režimu se nám zlepší nálada i soustředěnost, zbavíme se bolestí hlavy a budeme mít více energie.

Publikováno: 18. 12. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator