Čím se řídit při výběru vysavače na popel?

Vysavač na popel a další suché nečistoty se hodí každému, kdo vlastní klasický krb, krbová kamna nebo zahradní gril, zkrátka všem, kteří pravidelně čelí úklidu popele a sazí. Vymetání není snadné a často je také dost nepříjemné. Vysavač na popel práci urychluje, navíc uklízí mnohem efektivněji. V článku vám prozradíme, čím se řídit při výběru vysavače, a nezapomeneme ani na tip na skvělý vysavač Karcher.

Čím se řídit

Vysavače se dělí na dva základní druhy: na horký popel a na studený popel. Vysavač na horký popel je vhodný pro teplotu mezi třiceti až šedesáti stupni Celsia. Vyšší teploty by ho mohly poničit. Věnujte pozornost výkonu vysavače a objemu nádoby. Jestli uklízíte jen několikrát ročně po zahradním grilování, postačí vám méně výkonný a zároveň levnější vysavač s menším objemem. Pokud ale potřebujete pravidelně vysávat popel a saze z krbu, poohlédněte se po efektivnějším pomocníkovi. Ušetříte tak svůj drahocenný čas. Co se týče kapacity nádoby, je vhodné, aby dosahovala alespoň 15 litrů. Dále vás bude zajímat, jaký typ filtru vysavač používá. Filtry zachycují nečistoty tak, aby se z vysavače nedostávaly do vzduchu. Mikrofiltr se vyrábí z tkaniny nebo molitanu. Podobně jako bavlněný filtr dokáže zachytit většinu nečistot. Mnohem účinnější je ale HEPA filtr. Doporučuje se především těm, kdo trpí alergiemi nebo problémy spojené s dýchací soustavou.

Vysavač Karcher

Vysavač Karcher AD 4 Premium je určen na popel a suché nečistoty. Navržen je tak, aby se s ním dobře pracovalo a abyste se při uklízení dostali i do méně dostupných míst. Sběrná nádoba a hubice jsou vyrobeny z vysoce odolného kovu, což zaručuje kvalitu elektrospotřebiče. Objem nádoby činí 17 litrů, což vám bohatě postačí i na úklid velkého krbu. Vyprazdňování nádoby je snadné a hygienické.

Publikováno: 21. 10. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator