Co by nemělo chybět ve vaší koupelně

Nebudeme mluvit o vaně, sprchovém koutu, umyvadle, koupelnové skříňce a další výbavě, bez níž se nedá fungovat. Zaměříme se spíš na maličkosti, bez nichž sice žít můžete, ale jakmile si je pořídíte, stávají se z nich praktičtí pomocníci.

Háčky na ručníky

Kam dávat osušky a ručníky? V malých bytech se to často řeší tak, že se natáhnou šňůry nad vanou, jenže vysocí lidé pak mají při sprchování problém. Kdo má topný žebřík nebo topení, má v podstatě vyhráno, tam osušky dokonce rychle uschnou. Všichni ostatní si mohou pořídit háčky – ať už s přísavkou, nebo třeba závěsné na sprchový kout. Jeden se hodí umístit k umyvadlu, abyste měli ručník po ruce. Případně je možné sáhnout po moderních rumba kruzích, které háčky nahradí.

Držáky na mýdlo, toaletní papír, sprchový gel

Mezi další nezbytné vybavení do koupelny patří drážky na mýdlo, poličky na sprchové gely, stojánky na toaletní papíry, pokud máte v koupelně i záchod apod. Máte-li doma jen tekuté mýdlo, pak si pořiďte dávkovač, ale většina lidí nedá dopustit na staré dobré tuhé mýdélko a na něj je potřeba mýdlenka. Může to být jen krabička položená na umyvadle, ale praktičtější jsou závěsné držáky. A jestliže máte pouze sprchový kout nebo malou vanu, na niž se nevejdou všechny šampony a sprchové gely, budete potřebovat i závěsnou poličku na ně.

Stojánek na kartáčky

Patří mezi naprosto nezbytné koupelnové doplňky, ať už jej plánujete využít jako doplněk interiéru, nebo jej mít zavřený ve skříňce. Kartáčky položené na umyvadle nevypadají moc vábně, naproti tomu mnohé stojánky například v kamenné úpravě dokážou úroveň koupelny pozvednout. Nejste-li zvyklí pít vodu z kohoutku, nebo jestliže máte děti, určitě nezapomeňte ani na sklenku. Tip: Zajímá vás kvalitní sanitární keramika, koupelnové doplňky a související sortiment od zavedeného prodejce? Poohlédněte se v e-shopu teplické firmy KERA, která dodává jak vybavení do domácnosti, tak do hotelů.

Publikováno: 19. 04. 2017

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: koupelnové doplňky | sanitární keramika