Proč si do bytu či domu pořídit rekuperační jednotku?

O moderním způsobu větrání zvaném rekuperace jste již pravděpodobně slyšeli, jen jste mu nevěnovali dostatečnou pozornost. A kdy jindy než nyní – v době pandemie koronaviru – je vhodné řešit zdravé prostředí v domácích podmínkách? Vyznavači zdravého životního stylu moc dobře vědí, že důležitou roli nehraje pouze vyvážená strava a dostatek pohybu – velmi důležitá je také kvalita vzduchu, který dýcháme. Díky rekuperační jednotce můžete snížit množství nečistot na naprosté minimum. Rekuperace je zařízení, které zlepšuje tepelnou pohodu domácnosti po celý rok. Za všech okolností, tedy bez ohledu na aktuální roční období, zajišťuje výměnu vydýchaného vzduchu za nový. Během chladných měsíců využívá nastřádané teplo při ohřívání čerstvého vzduchu z venkovního prostředí; v průběhu léta naopak funguje jako klimatizace a teplý venkovní vzduch chladí na optimální teplotu.

Úspora energie

Rekuperace do bytu a domu umožňuje nepřetržité větrání se zavřenými okny a dveřmi. Výsledná úspora 60-70 % nákladů na vytápění je na stavu rodinné kasy znát. Větrání probíhá automaticky a není zapotřebí jej regulovat.

Čerstvý vzduch a příjemná teplota

Podle statistik většina lidí tráví doma až 90 % volného času. Pomocí rekuperační jednotky lze snadno zajistit, aby byl vzduch čerstvý a teplota v interiéru stabilní. Nadměrná koncetrace CO2 (v nevětraném prostředí) naopak vede ke zvýšené únavě a zároveň může negativně ovlivnit fungování imunitního systému.

Bez bakterií a plísní

Pokud vás trápí zvýšená vlhkost vzduchu a s ní spojený výskyt plísní, pak máte další pádný důvod, proč by měla být i ve vaší domácnosti kvalitní rekuperace vzduchu – například rekuperace Aldes – ohlídá nejen teplotu, ale i míru vlhkosti a zajistí, aby se na zdech neobjevovaly plísně a ve vzduchu další patogenní mikroorganismy.

Publikováno: 13. 11. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator