Co je lepší – myčka, nebo ruční mytí nádobí?

Pokud jde o mytí nádobí, jsou vždy dva tábory – ti, co mají rádi myčku a ti, co preferují starý dobrý způsob, což je ruční mytí nádobí. Pokud stále nevíte, jestli si chcete pořídit myčku, pojďme se společně podívat na to, co je vlastně lepší.

Čistota

Řekněme, že někdo z vaší rodiny onemocněl. Abyste se ujistili, že jsou bakterie pryč, bylo by lepší drhnout nádobí ručně, nebo ho dát do myčky? Pokud byste k ručnímu mytí nádobí použili vodu z myčky, popálili byste si ruce. Myčky nádobí používají k mytí nádobí mnohem teplejší vodu. Tato super horká voda zničí většinu bakterií, které se na špinavém nádobí množí. Myčky nádobí však nejsou bez bakterií. Vědecké studie zjistily, že 100 % myček nádobí obsahuje bakterie. Většina z nich se nachází v blízkosti gumového těsnění kolem částí myčky. Rozdíl je v tom, že v téměř 100 % testů není tato bakterie pro člověka ani trochu škodlivá. Při ručním mytí nádobí je bakterií mnohem více, a to především proto, že žijí na hadru, houbě nebo utěrce, které používáte.

Životní prostředí

Myčky nádobí spotřebovávají energii a vodu a zdá se, že běží velmi dlouho. To nemůže být dobré pro životní prostředí. A přesto je. At se vám to nezdá, myčka spotřebuje mnohem méně vody než mytí stejného počtu nádobí ve dřezu. A pokud k tomu přidáte ekologické přípravky do myčky, rozhodně planete ulevíte.

Jak to tedy je, myčka nebo ruční mytí nádobí?

Závěrem lze říci, že myčky nádobí jsou téměř ve všech ohledech lepší pro vás i pro životní prostředí. Výjimkou je, pokud se snažíte zavést trochu neškodných bakterií pro posílení imunitního systému. Investujte do energeticky úsporné myčky. Pokud si kupujete myčku z novou (nebo dokonce použitou), vyplatí se důkladně prověřit její specifikaci a zjistit, jakými energeticky úspornými funkcemi může disponovat. Mezi ně budou patřit programy s nižší teplotou, odložený start, nízká spotřeba vody a dostatečně velká kapacita, která bude vyhovovat potřebám vaší rodiny. A nezapomínejte na nejlepší přípravek na vodní kámen, aby se vaše nová myčka cítila co nejlépe.

Publikováno: 30. 09. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator