Co se nevzhledným stropem? 3 možnosti, jak ho vylepšit

Interiér bude perfektní, až se vám podaří vyřešit dilema jménem strop. Není divu, že se vám do něj nechce – jakékoliv práce související s touto plochou vnímáme jako krajně nepříjemné. Ale zkuste se nad to povznést a pusťte se do práce. Pocit z dobře vykonané práce vám bude dostatečnou satisfakcí. Abychom vám to zjednodušili, prozradíme vám několik způsobů, jak plochu stropu udělat hezčí na pohled, a v lepším případě ji proměnit na dominantu.

Strop v barvě stěn

Zřejmě nejjednodušší možností je vymalovat strop stejnou barvou, jakou použijete na stěny. Případně použít o něco světlejší, nebo naopak tmavší tón – výsledek vypadá o něco lépe. V každém případě nepodceňujte význam přípravných prací, protože nedokonalosti pokazí celkový dojem z jinak dobře vykonané práce.

Jedna z barev tapety

Aplikovali jste na stěny barevné tapety? Pak můžete při výmalbě stropu použít některý z odstínů. Perfektně tím stěny se stropem stmelíte a celek bude působit mnohem lépe, než kdybyste pro strop zvolili úplně jinou barvu.

Polystyrenové kazety

Na závěr jsme si nechali nejrychlejší a nejjednodušší možnost, jak vylepšit strop. Polystyrenové kazety na strop umožňují efektní proměnu interiéru bez štětky a typického nepořádku. Jsou velmi levné a realizaci zvládne každý. Není k ní zapotřebí žádné speciální vybavení – vystačíte si s lepidlem a odlamovacím nožem. Polystyrenové kazety na strop se vyrábí v různých designových provedeních, a navíc jsou k dostání v širokém spektru barevných variant. Znamená to, že můžete mít barevný strop, aniž byste museli podstoupit martyrium zvané malování stropu. Nalepení vám zabere mnohem méně času než výmalba. S ohledem na velikost stropu může trvat desítky minut až několik hodin. Jak kazety, tak obvodové lišty seženete za skvělé ceny u specializovaného prodejce www.lotobox.eu.

Publikováno: 21. 11. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: administrator