Co všechno kryje pojištění domácnosti a proč si ho sjednat?

Myslíte si, že je pojištění domácnosti zbytečným výdajem? Jakmile dojde ke zničení přírodním živlem, vloupání či jinému problému, možná získáte opačný názor, jenže v té době budete muset všechno uhradit sami. Na pojištění domácnosti je potřeba myslet dopředu ještě před chvílí, kdy se něco stane. A na jaké situace se vztahuje a co všechno obnáší?

Na jaké případy se pojištění vztahuje?

Do pojištění je možné zahrnout domácí spotřebiče, cenné věci v domácnosti, osobní předměty, ale například i domácí zvířata. Každé pojištění je originální a stejně tak i pojišťované předměty. Kromě spotřebičů v kuchyni, zařízení garáže a podobně si můžete nechat pojistit i starožitnosti, obrazy a další umělecké předměty s mimořádnou hodnotou. To se hodí hlavně v případě, kdy vás někdo vykrade. Mezi pojistné události, pro které budete krytí, patří kromě vykradení i škody způsobené přírodními živly, jako jsou například požár, vichřice, krupobití nebo povodeň. I v případě, že jsou škody způsobené únikem vody z akvária či zatékáním, máte nárok na výplatu pojistného plnění. Nepříjemný může být i zásah hasičů při hašení jiného bytu, kdy může dojít i k poškození vaší domácnosti. Všechny uvedené situace se většinou nedají přímo ovlivnit, takže nejlepší prevencí je připravenost v podobě pojištění. V případě problémů totiž nebudete muset celé výdaje hradit sami.

Jaká bude výše vašeho pojištění?

Už víte, na co všechno se pojistka vztahuje, teď ještě zůstává otázka, kolik to může stát. Cena za pojištění domácnosti závisí na několika různých faktorech. U standardního pojištění záleží na tom, jaké limity si nastavíte pro pojištění cenností, elektroniky a dalších věcí. Výši ročního pojistného může ovlivňovat i lokalita vašeho bydliště. V rámci nadstandardního připojištění je možné přidat i pojištění skel, jízdní kolo, pojištění garáže mimo váš domov a podobně. Protože je množství krytých událostí a předmětů větší, bývá vyšší i cena za roční pojistné. Sami si proto zvažte, co se vám více vyplatí. Kromě toho je možné přidat i doplňkové služby v podobě rozšířených asistenčních služeb. Hodit se může i pojištění pro pozáruční servis spotřebičů. Pro milovníky ježdění na kole je vhodná i služba cykloasistance zajišťující odvoz kola do servisu v případě potíží.

Se sjednáním neotálejte

A jak si sjednat pojištění domácnosti? Podívejte se na webové stránky pojišťovny Generali, kde zjistíte všechny podrobnosti. Navíc zde najdete i nezávazný formulář a místa, kde se nachází pobočky. Domluvíte si schůzku a vše podstatné vyřešíte přímo na místě, protože každé pojištění má jedinečné parametry, s čímž je potřeba počítat. Nečekejte však příliš dlouho, ať není pozdě. Nepříjemné události se totiž zpravidla stávají v nejméně vhodných chvílích.

Publikováno: 27. 07. 2019

Kategorie: Finance

Autor: administrator