Dětské zahradní hřiště dělá radost dětem i rodičům

Pokud marně přemýšlíte nad tím, jak přimět děti, aby trávily mnohem více času na čerstvém vzduchu, již nemusíte. Ne nadarmo se říká „pod lampou je největší tma“ - a onou lampou je v tomto případě vaše zahrada. Proč na ní ještě nestojí krásné dětské hřiště, na kterém by vaše ratolesti mohly dovádět téměř každý den?

Zbytečná investice? Právě naopak!

Kvalitní dětské hřiště na zahradu vyjde na deset až dvacet tisíc korun. Můžete si to dovolit? Záleží na úhlu pohledu. Někdo takové peníze bez mrknutí oka prokouří za tři až šest měsíců. Ale ať už jste na tom finančně jakkoliv, litovat nebudete. Dětské hřiště je pro dětí velmi přínosné hned v několika oblastech. Pravidelný pohyb je skvělou prevencí proti obezitě. A právě tou současná generace malých dětí trpí mnohem více než v minulosti. Rodiče jim dávají spoustu sladkosti, ale nemají si kde vybít přebytek energie. Dalším přínosem je pozitivní vliv na celkový vývoj dítěte. To se při hře učí a rozvíjí se po intelektuální, psychologické, motorické i fyzické stránce. Bylo prokázáno, že má dětské hřiště neodmyslitelný význam na všestranný rozvoj, a navíc si díky němu dítě zvykne trávit čas smysluplně.

Když hřiště, tak bezpečné a variabilní

Předpokládáme, že po přečtení přínosů jste kývli a začínáte se poohlížet po dodavateli. Na co byste však neměli při výběru dětské houpačky, skluzavky a dalších prvků zapomínat? Především myslete na kvalitu materiálu (musí vydržet minimálně několik let), bezpečnost (výrobek by měl plnit bezpečnostní normy ČSN EN 71 a mít certifikace) a možnost doplnění o další moduly (ze začátku vás může stát méně, postupem času můžete dokoupit další herní prvky). Všem zmíněným kritériím odpovídají dětská hřiště Jungle Gym, která najdete například u prodejce dětských hřišť HonzíkůvHrad.cz. Prodejce má vše skladem a v nabídce najdete mnoho přídavných modulů.

Publikováno: 17. 03. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator