Rychlá půjčka a její využití v domácnosti

Nikdy neříkejte nikdy. Ačkoliv jde o krajně nepříjemnou situaci, bez peněz může zůstat každý. Někdy přitom stačí docela málo a na účtu najednou není vůbec nic, případně částka nestačí na výdaje, které se musí vyřešit co nejdříve. Jak z toho ven? Jednou z možností je rychlá půjčka – tzv. půjčka do výplaty. Pokud jste s ní ještě neměli tu čest, nepřestávejte číst. Seznámíme vás se základními informacemi a přidáme několik praktických tipů a doporučení.

Charakteristika rychlé půjčky

Půjčka do výplaty je populární produkt v nabídce nebankovních společností. Již nějakou dobu na trhu působí pouze firmy, které splnily přísná kritéria ČNB, což pro spotřebitele znamená poměrně bezproblémové jednání. Přesto si důkladně pročtěte smluvní podmínky a vyberte si produkt, který odpovídá vašim požadavkům. Rychlé půjčky se pohybují řádově ve stokorunách až tisícikorunách. Doba splatnosti je kratší než v případě běžného úvěru a RPSN naopak vyšší. Splátka se hradí jednorázově ve stanoveném termínu, ale je možné ji za poplatek odložit a dobu splatnosti prodloužit.

Pro koho je půjčka vhodná?

Půjčka online nabízí řešení pro každého, kdo jednorázově „nevyšel s penězi“, ale jeho příjem je dostatečně velký na to, aby dluh bez problémů uhradil. Naopak není vhodná pro lidi s dlouhodobými finančními problémy.

Na co ji můžete použít?

Rychlé půjčky nejsou účelové, což v praxi znamená, že jejich prostřednictvím můžete financovat prakticky cokoliv – od opravy automobilu až po nákup nového spotřebiče či úhradu faktury za energie.

Půjčit si můžete i zdarma

Některé nebankovní společnosti nabízí tzv. první půjčku zdarma. Noví klienti si mohou půjčit určitou částku s tím, že ji vrátí bez přidaných úroků a poplatků. Jednou z těchto půjček je například Via SMS. V podstatě jde o ideální řešení, neboť za poskytnutou finanční injekci nezaplatíte ani korunu navíc.

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: půjčka online | rychlá půjčka