Pár dobrých tipů, jak hravě zvládnout rekonstrukci bytu

Většina lidí si pod pojmem rekonstrukce bytu představí výsledek. Tedy hotový, plně vybavený byt, který voní novotou. Jenomže tomu předchází poměrně trnitá cesta. Chcete-li ji překonat bez zbytečných komplikací, nepřestávejte číst. Prozradíme vám několik základních doporučení. Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. A co teprve kompletní rekonstrukce bytu? Nebudeme vám nalhávat, že je to procházka růžovým sadem. To skutečně není, nicméně praxe nemusí být tak hrozná jako vaše představy. Záleží totiž na tom, jak celou akci pojmete. V každém případě se připravte na to, že budete muset obětovat finanční prostředky, čas a možná i nervy.

Kompletní rekonstrukce šetří čas i peníze

Rekonstruovat lze na několik fází. Ale než proces zvelebování domácnost rozdělit na samostatnou rekonstrukci bytového jádra a až s větším časovým odstupem se pustit do kuchyně na míru, raději vše udělejte naráz. V konečném součtu ušetříte, protože se váš byt promění na staveniště pouze jednou.

Stavební firmu vybírejte obezřetně

Pokud nejste z oboru a nemáte k dispozici dílnu, budete se muset spojit s profesionály. A opět se budete muset rozhodnout, zda si najmete více samostatných řemeslníků, nebo firmu, která se o rekonstrukci postará od A do Z. Co pro vás bude lepší? Těžko říct, protože dobrou práci mohou dovést i řemeslníci, kteří pracují nezávisle na ostatních. A firma naopak může vše zkomplikovat. Obecně je však jistější volbou renomovaná společnost. Postará se o vše od přípravy staveniště až po úzce specializované práce, jako jsou ty instalatérské a elektrikářské. Firma si uspořádá harmonogram tak, aby se všechny dílčí úkony stihly včas. Mimo to nehrozí nečekaná přestávka kvůli tomu, že „odpadne“ řemeslník. A na koho se obrátit konkrétně? Pokud máte zájem o kompletní rekonstrukci v okolí Ostravy, Havířova a Frýdku – Místku, obraťte se na firmu Mattes Plus. Reference a další informace najdete na www.famattes.cz.