Dopřejte svému bydlení jarní restart

Zařizujete si své první bydlení? Nebo jen máte pocit, že to vaše stávající potřebuje nový restart či jakousi jarní očistu? Ať to vezmete z gruntu, nebo vámi provedené změny budou jen kosmetické, věřte, že toho nebudete litovat. A změna interiéru může nastartovat i změny jiného rázu. Víte, co se říká? Že změna je život. Platí to nejenom v oblasti pracovní, soukromé, ale i ve světě interiéru. Stejně jako každý rok (až na výjimky) nejezdíme na dovolenou na jedno a to samé místo, nechceme celý život bydlet ve stejném interiéru. Jeho oživení přitom vůbec není těžké.

Dejte svému bydlení nový šmrnc

V přírodě na jaře vše vzkvétá. A jarní energii byste měli nechat rozproudit i ve vaší domácnosti, a to několika způsoby. Jarní očistu interiéru můžete vzít zcela od podlahy, tedy nekompromisně se zbavit zbytečností včetně starého nábytku a vyměnit ho za nový. Pokud na tak razantní změnu ale nejste připraveni, pokuste se alespoň své stávající domácnosti dát trochu šťávy.

Vsaďte na oblé tvary

Světoví designéři se shodují, že roku 2019 budou v interiéru vládnout oblé tvary, které tak vystřídají ostré geometrické. Chcete-li proto být trendy, vsaďte na oblé linie, tedy oblouky, ovály a kruhy. Zdaleka se přitom nemusí jednat o kulaté stoly a stolky. Nabídka současného trhu je mnohem pestřejší.

Žádné ostré hrany

Zaoblené linie jsou nejenom podle čínské filosofie Feng-šuej vizuálně příjemnější než hrany ostré. Dobrou zprávou je, že interiér můžeme doplnit jen několika zajímavými kousky, ať již se jedná o oválné zrcadlo, koberec, stoleček nebo taburetku. Skvělým řešením je tzv. „houpací vajíčko“, tedy závěsná houpačka, jež zútulní i strohé minimalistické interiéry, kterým dominují moderní obývací stěny. Příjemnou pohodu, o jejíž navození by mělo jít především, ale vytvoří i sedací vaky, zaoblená křesla (či jen jedno křeslo), oválné kusové koberce nebo lampy ve tvaru koule.

Oválné zrcadlo

Oválným tvarům se nebraňte ani v dalších místnostech. Do ložnice doporučujeme pověsit zajímavé oválné zrcadlo, jídelně může dominovat kulatý jídelní stůl nebo třeba ostrůvek ve tvaru půlkruhu. Dětský nábytek zase mohou oživit pohodlné sedací vaky. Na e-shopu lumax-nabytek.cz jsou dokonce k sehnání dětské postele se zaoblenými tvary. V moderních koupelnách se pak zase skvěle vyjímají kulatá zrcadla a oválná umývadla. Nebojte se popustit uzdu své fantazii. Třeba přijdete na řešení, které inspiruje i profesionální designery.

Publikováno: 04. 03. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: administrator