Rady pro výběr koupelnové skříňky

Součástí zařízené koupelny je kromě vany, sprchového koutu a umyvadla také další nábytek. Praktické je zde mít koupelnové skříňky, jež vám poslouží jako odkládací prostor pro hygienické a čisticí prostředky, ručníky a osušky, kosmetiku, případně i další drobné věci. Před jejich nákupem je vhodné si ujasnit, dle jakých kritérií je vybrat.

Výběr dle velikosti a umístění

V první řadě je nutné zvážit velikost koupelnové skříňky, kterou do místnosti použijete. Máte-li spíše menší koupelnu, kde už je samo o sobě poměrně málo místa, nedá se počítat s tím, že by se do ní vešel nějaký robustní nábytek. Místo ušetříte tím, že zvolíte nástěnnou skříňku, již jednoduše pomocí šroubů upevníte na stěnu. Díky tomu zůstane podlaha volná, a nedojde tak k omezení možnosti pohybu po koupelně. Skříň ale musí být stále dobře dostupná. Ideální je upevnit ji do zhruba do výšky ramen. Další možností, jak využít i malý prostor a přitom zde mít pěknou skříňku například na hygienické prostředky, je její umístění pod umyvadlo. Toto řešení je velmi praktické, prostor pod umyvadlem totiž jinak bývá stejně nevyužitý. Pokud naopak máte rozlehlou koupelnu, lze si pořídit volně stojící skříně na podlahu. Ideální je jejich umístění spíše v okrajových částech místnosti tak, aby zbytečně nepřekážely.

Systém dvířek

I u koupelnových skříní je důležité si všímat, jaký mají dveřní systém. V případě nábytku, který je v malé místnosti, je praktické zvolit posuvná dvířka. Při otevírání totiž nezabírají žádný prostor, neztěžují manipulaci a pohyblivost v koupelně. U prostornějších místností je pak možné vsadit i na klasická otevírací dvířka.

Povrchová úprava

Při výběru koupelnové skříňky dbejte na to, aby měla vhodnou povrchovou úpravu. To znamená, že povrch musí být odolný vůči vlhkosti, která je pro koupelnu typická. Moderní skříně do koupelny se vyrábějí hlavně v laminátovém provedení s akrylátem, tedy vysoce odolnými materiály.