Dřevo je dřevo aneb proč si pořídit podlahu z masivu?

Podlaha by měla být pomyslnou duší místnosti a pokud si potrpíte na tradiční materiály, pravděpodobně se nakonec rozhodnete pro řešení v podobě dřevěné podlahy. Na své si přijdete i v případě, že preferujete moderní pojetí interiéru. Dřevo je zlatá klasika, na kterou nedali dopustit již naši předkové a má svůj význam i v dnešní době, kdy je na trhu k mání nespočet umělých materiálů. Nabízí se celá řada důvodů, proč byste se měli přiklonit právě ke dřevěné podlaze. Logicky také několik nevýhod, které je dobré vzít v úvahu. Prozradíme vám obojí!

Výhody dřevěné podlahy v kostce

Dřevo je stálice. V interiéru dokáže hotové divy a neokouká se ani po letech. Naopak umocní celkový dojem a vyvolá příjemný pocit, který by se při pohledu na podlahu z umělého materiálu nedostavil. Alespoň podle dřevomilců, kteří na stoprocentně přírodní krytinu nedají dopustit. K dalším důvodům patří odolnost – dřevěné podlahy (za předpokladu správné údržby) snadno udržíte v původním stavu po desítky let, aniž by se výrazně projevily známky opotřebení a stárnutí. Poškozená místa lze poměrně jednoduše renovovat, případně opotřebená prkna zcela vyměnit. Dřevěné podlahy jsou odolné proti oděru, nedochází u nich k vyšisování v důsledku přímého působení slunečních paprsků a dlouhodobě si zachovávají krásný vzhled. Průběžná údržba je snadná, stačí vysát a setřít vlhkým hadrem. Ve prospěch masivní podlahy hovoří také velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Dřevo je příjemné na dotyk a nestudí. Na své si přijdou i alergici a astmatici, protože se na povrchu nezadržuje prach.

Na co si dát v případě dřevěné podlahy pozor?

Masivní podlahy dobře absorbují vlhkost, což přispívá k regulaci vlhkosti v interiéru. Na druhou stranu může při nadměrné vlhkosti docházet k vzniku plísní, takže je vhodné míru vlhkosti sledovat a případně regulovat. Dřevěná podlaha není vhodným řešením pro domy potýkající se s nadměrnou vlhkostí a špatně odizolované stavby. Další „nevýhodou“ je vyšší pořizovací cena, tedy s ohledem na jiné podlahové krytiny (např. Koberec nebo PVC). Na druhou stranu jde o skvělou investici do kvality a dlouhé životnosti. Počítejte také s tím, že dřevo jakožto živý materiál pracuje. Reaguje na změny teploty a vlhkosti, ale i tomu lze bezpečně předejít pořízením kvalitní krytiny a správnou údržbou. Z hlediska vyšší zátěže je vhodné volit tvrdší dřevo. Do méně namáhaných interiérů pak měkké dřevo. A kde seženete špičkové dřevěné podlahy, které vás zaujmou svými vlastnostmi a atraktivním vzhledem? Na www.parketywolfel.cz.

Publikováno: 04. 12. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: výhody dřevěné podlahy