Hledáte byt na investici? Vyplatí se dát peníze do nového

S nízkými cenami bytů a hypoték mnoho lidí uvažuje o nákupu bytu pro investiční účely. Být majitelem bytu s nájemníky s sebou však přináší mnohá úskalí a nečekané výdaje.

Domovní schůze, stížnosti sousedů nebo rozbité vybavení bytu. To je jen část problémů a situací, kterým musí čelit majitel bytu, který v něm nebydlí. Poctivých a bezproblémových nájemníků je totiž poskrovnu a nikdo vám také nezaručí, že se po roce nebudou chtít odstěhovat.

Při podpisu nájemní smlouvy zkrátka nikdy nevíte, kolik času a peněz budete muset do bytu investovat a zda se vám tedy jeho pronájem vyplatí. Jedno je ale jisté – s novým bytem je vždy méně starostí než se starým.

01

Nové byty znamenají méně starostí

Starší byty vyžadují častější opravy a kdykoli se může něco porouchat či rozbít. Vyšší jsou také náklady na společný fond oprav. Ačkoli se to nezdá, i řešení banalit jako je problém s internetem nebo kapajícím kohoutkem vám ročně zabere mnoho času.

U nových bytů tyto nepříjemnosti odpadají a díky tomu, že jsou projektovány podle posledních trendů většinou přesně splňují požadavky nájemníků. Tím jsou pro ně samozřejmě zajímavější a vy tedy nemusíte snižovat ceny, abyste do svého bytu někoho dostali. Komu svůj byt pronajmete, to pak už závisí na vás. S neplatiči, hlučnými či jinak problémovými nájemníky se bohužel můžete setkat kdekoli.

02

Tipy na nejlepší investiční byty

Statistiky uvádějí, že největší zájem je o nové byty v Praze, konkrétně pak o 2+kk. Pokud tedy sháníte byt na investici, měli byste hledat právě takový. Záleží ovšem i na lokalitě, kde se byt nachází.

Populární je bydlení v Praze 5, kde společnost Finep nabízí byty v projektu Britská čtvrť. Veškeré prostory jsou bezbariérové, čímž se výrazně rozšiřuje spektrum potenciálních nájemníků.

03

Prodej bytů v Praze 9 také běží na plné obrátky. Prodávají se jak byty ve vysočanském projektu Harfa Park, tak i prosečském Prosek Parku. Obě lokality potěší milovníky sportu i nočního života a samozřejmostí je snadná dostupnost hromadné dopravy.

Nejpopulárnější městskou částí poslední doby je však jednoznačně Praha 10. V projektu Nad Přehradou je poslední pár volných bytů a zájem o tuto atraktivní lokalitu je obrovský. Kromě Hostivaře jsou k dispozici i byty ve Štěrboholech. Projekt Malý háj nabízí kromě bytů 2+kk i 1+kk, které jsou populární zejména u stále narůstající skupiny singles.

04

Zanech komentář