I plynem se dá topit levně, musíte si však vybrat dobrý kotel

Ačkoliv nás čeká prosluněné léto, stejně jako každý rok, se i letos velmi rychle přehoupne do podzimu. A jak už to tak bývá, topná sezóna jistě začne velmi brzy. Pokud vás trápí, že za teplo platíte mnohem větší částku, než kolik je váš rozpočet schopen ustát, měli byste zvážit investici do nového kotle.

Budete se muset vzdát plynu? Naštěstí ne!

Topíte plynem a nechcete o tuto možnost přijít, protože se vám jeví jako nejpohodlnější, nemějte strach. Plyn nemusí být tak drahý, jak se o něm traduje. Ve skutečnosti můžete díky modernímu kotli topit podstatně levněji než v minulosti.

Vyměňte starý kotel za nový

Máte-li doma plynový kotel staršího data výroby, je logické, že „protopíte“ podstatně více než majitelé moderních kotlů. Abyste dosáhli výrazné úspory, však nemusíte měnit způsob vytápění – stačí vyměnit kotel za novější model s vysokou účinností. A kterou značku zvolit? Chcete-li, aby vám zařízení vydrželo po mnoho let v bezproblémovém provozu, vsaďte na Junkers.

Podle čeho vybrat plynový kotel?

Hledání správného kotle nemusí být jako hledání jehly v kupce sena – musíte však vědět, jaká kritéria jsou skutečně důležitá. Tím hlavním je výkon kotle, který vypočítáte na základě tepelných ztrát a velikosti vytápěných prostor. Pro předběžný výpočet můžete využít některý z online kalkulátorů, kterých je na internetu poměrně mnoho. Přesnější je však kalkulace na míru kvalifikovaným odborníkem. Obrátit se můžete například na topenivodaplyn.cz. Měli byste si pohlídat také účinnost. Účinnost moderních plynových kotlů začíná kolem 80 %, ale některé modely ji mají výrazně vyšší. K těm nejúčinnějším typům patří kondenzační kotle. Účinnost kotle jde ruku v ruce se spotřebou plynu na vytopení domu. Čím efektivněji zařízení pracuje, tím méně paliva spotřebujete.

Junkers je klasika, která nezklame

Na závěr se vraťme ke značce Junkers. Proč byste měli zvolit kotel od tohoto výrobce? Protože nabízí vysoce kvalitní a časem prověřená zařízení s více než sto let starou tradicí. Když Hugo Junkers představil první plynový kotel, usnadnil tím spoustě lidí práci. Koncept našel využití především v bytových domech, kde bylo do té doby nutné nosit uhlí až do jednotlivých bytů. Díky plynu tato povinnost odpadla. Kotle Junkers vždy patřily k tomu nejlepšímu na trhu a vysoký standard si drží dodnes. Jsou velmi výkonné, plně automatické a disponují inovativními funkcemi pro ještě větší uživatelský komfort. Ať už se nakonec rozhodnete pro konvenční kotel, nebo kondenzační variantu, s výběrem vám pomohou profesionálové z firmy TEDOR. Český specialista má se značkou Junkers mnohaleté zkušenosti a kromě prodeje nabízí také montáž a servis. Bližší informace najdete na výše uvedeném webu.

Publikováno: 08. 05. 2018

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat plynový kotel | kotle junkers | výkon plynového kotle