Jak na efektivní a stylové vnitřní stínění?

Na příchod jara se všichni těšíme. Po několikaměsíční zimě, která se nese v pochmurném duchu, jsou první sluneční paprsky příjemnou změnou. Jenomže čas utíká jako splašený a z jemných paprsků jsou zakrátko ostré střely, před kterými se raději schováváme ve stínu. Ale co když vhodným zastíněním oken nedisponujete? Pak byste to měli urychleně napravit. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti!

Je libo závěsy?

Kde začít, když je paleta stínících systémů tak pestrá? Ale není to tak dávno, kdy jsme si pod zastíněním představili těžké závěsy. Naštěstí jsme od textilií tohoto typu upustili, protože nejsou příliš estetické, lapají prach a o vzdušnosti se raději ani nezmiňujeme. Mnohem lepší alternativou jsou závěsy z průsvitných materiálů, které lze použít co by záclony, případně pak dekorativní závěsy.
Tip: Rozhodnete-li se pro závěsy, vyberte si takové, které mají na rubové straně tenkou vrstvu z gumové folie. Pořizovací cena je vyšší, ale stínící efekt vynikající!

Rolety jsou trendy

V posledních letech jsou stále populárnější rolety, ale i v jejich případě nejde o někdejší nevzhledné kusy hrubé látky, jako spíše o sofistikované systémy, na které je radost pohledět. Moderní interiérové rolety mohou mít různou podobu a nejžádanější jsou římské a posuvné varianty. Neméně zajímavé jsou také exteriérové rolety, které mají kromě stínící funkce i několik dalších výhod. Slouží jako ochrana okna před mechanickým poškozením a zabraňují nadměrnému přehřívání nebo naopak úniku tepla.

Cenově dostupné žaluzie

Nakonec jsme si nechali klasiku v podobě žaluzií. Ty nikdy neurazí a v případě vertikálních textilních žaluzií výrazně pozvednete celkovou úroveň interiéru. Anebo se přikloníte k dřevěným nebo bambusovým lamelám, které harmonicky zapadnou do koloritu dřevěného nábytku? Ať už se nakonec rozhodnete pro jakýkoliv stínící systém, nezapomeňte ani na praktické sítě proti hmyzu – ty se vám budou v následujících měsících hodit.

Publikováno: 12. 05. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: administrator

Tagy: rolety | vnitřní stínění | záclony