Proč zvolit podlahu z dřevěných palubek?

Vybrat podlahu je trochu oříšek. Problém netkví v nedostatku kvalitních podlahových krytin, jako spíše v absolutním počtu materiálů. Nabídka je velmi pestrá a mnohé varianty se od sebe liší jen v detailech. Jakým směrem se tedy vydat? Pokud preferujete 100% přírodní řešení, seznamte se s palubkami. Jaké jsou jejich výhody a kde si lze objednat dřevěné palubky prvotřídní jakosti?

Seznamte se s palubkami

Palubky jsou dřevěná prkna, která nachází využití při výrobě podlahy i obkladů (interiérových i venkovních). K dostání je značné množství variant, které se liší barvou i vlastnostmi, vždy s ohledem na druh dřeviny. Rozdíl mezi palubkami určenými pro výrobu podlahy a obkladovými palubkami spočívá v rozdílné tloušťce. Podlahové palubky bývají široké 19-40 mm (mezi nejprodávanější patří palubky o tloušťce 28 mm), obkladové pak cca 12-24 mm. V případě obkladů pak záleží také na prostředí, do jakého jsou určeny. Na fasádu patří masivnější prkna, která mají lepší odolnost vůči vnějším vlivům. Další rozdíl mezi palubkami určenými pro realizaci podlahy a obkladovými palubkami spočívá ve zpracování lícové strany – podlahové palubky ji mají broušenou dohladka, aby byla příjemná při chůzi.

Proč jsou podlahové palubky oblíbené?

Výhody dřevěných palubek na podlahu přesvědčují stále více zájemců o podlahovou krytinu ze 100% přírodního materiálu. Mají poměrně stálý objem i tvar jsou velmi odolné vůči teplotním změnám a když v případě nadměrného opotřebení se nabízí možnost renovace. Navíc efektivně pohlcují vibrace a svým jedinečným vzhledem navozují příjemnou atmosféru. Montáž není problematická a poradí si s ní každý zručnější kutil. Kvalitní dřevěné palubky ze stromů původem se severního Ruska (severský smrk a sibiřský modřín) najdete například na ispas.cz.

Publikováno: 20. 02. 2021

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator