Bydlení v dodávce na cestách po Evropě

Lidé si dnes více než kdy dříve užívají možnosti cestování. U mladých je celkem běžné, že než se usadí a pořídí si děti, chtějí ještě nějakou chvíli cestovat, projet co nejvíce zemí za co nejméně peněz. Skvělé je v tomto případě cestování ve vlastní dodávce. Je praktické, když si nemusíte předem plánovat žádný program. Vyjedete a dojedete tam, kam se vám bude chtít. Až se budete cítit unavení, zastavíte, prospíte se a ráno lze libovolně pokračovat dál. Přesně takhle pohodlné je cestování v dodávce.

Kupte si bazarovou dodávku a přestavte si ji

Návodů, jak si přestavit dodávku na obytný automobil, je na internetu spousta. Když se podíváte na dodávky, prodej se pohybuje pod sto tisíci korun. Čím méně vás pojede, tím menší vůz vám bude stačit. Zvažte, zda potřebujete klimatizaci a další vybavení. Skromnější lidé se dostanou na nižší částky. Už samotný proces přestavby dodávky stojí za to. Chystat se začněte aspoň půl roku dopředu, ať máte na vše čas. Jak se říká, někdy i cesta je cíl, a vězte, že přestavba auta na vaši velkou cestu vás bude naplňovat.

Koupí hotové obytné dodávky se připravíte o polovinu legrace

Pokud prostudujete internetové inzertní servery, najdete k prodeji již přestavěné dodávky. Nemáte-li čas a jde vám zejména o rychlost, může to být vhodná cesta. Připravíte se ovšem o spoustu zábavy a o možnost vybavit si své budoucí bydlení podle vlastních představ. Jednoduchou dodávku pouze s patrem na spaní seženete pod 300 000 korun. Pokud toužíte po trochu komplexnější výbavě, připravte si aspoň půl milionu. Vlastními silami byste to nejspíš zvládli o něco levněji.

Cestujte všichni spolu

Skvělou možností, jak ušetřit, může být také cestování ve více lidech. Pořiďte si minibus a rozdělte se o náklady. Ve spaní se můžete střídat – jeden den budete spát v minibusu na sedačkách, druhý ve stanu apod. Minibus z bazaru seženete i do 100 000 korun. Zkuste se podívat například do nabídky Vans centre s nejširším sortimentem bazarových užitkových vozů. Když se začnete chystat nyní, příští léto stihnete vyjet za dobrodružstvím.

Publikováno: 30. 11. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator