Jak na vybavení ložnice

Ložnice musí ze všech místností nejvíce odpovídat vašemu osobnímu vkusu. Je to místo, kde i vy relaxujete po náročném dni, takže se v ní musíte cítit uvolněně za každých podmínek. Existuje několik poměrně jednoduchých pravidel, která platí pro zařizování ložnice a pokud je dodržíte, i vy si doma vytvoříte vlastní oázu klidu. Jak na to?

Nábytek – buďte soudní

V ložnici samozřejmě musí být nábytek, ale držte se pravidla - méně znamená více. Hlavní je postel. Ta by měla být umístěna uprostřed místnosti, hlavně ne pod oknem. Z postele byste měli vidět na dveře. Vedle ní nesmí chybět praktické noční stolky. Nezapomeňte ani na stolek toaletní. Jestliže musíte mít v ložnici skříně, doporučujeme modely se zrcadly. Ty dokáží prostor opticky zvětšit a současně i prosvětlit.
TIP: pokud nevíte, jak jednotlivé kusy nábytku zkombinovat a bojíte se experimentů, kupte si raději hotové ložnicové sestavy. Budete mít jistotu, že k sobě bude vše dokonale ladit. Přehlídku moderních sestav za velmi příjemné ceny nabízí například obchod nabytekmagenta.cz.

Barvy a vůně

Ložnice vám musí vyhovovat i po stránce barevnosti. Obecně se doporučují tlumené tóny přírodních barev, které mají uklidňující efekt. Do ložnice je ideální barva zelená, vanilková, oranžová či odstíny hnědé. Nevhodná je červená, modrá a černá. Záleží ale jen na všem vkusu. Pamatujte si, že barva výmalby by měla korespondovat s barvou doplňků. Těch volte jen přiměřené množství, aby prostor nezahltily. Vhodnou volbou jdou doplňky vyrobené z přírodních materiálů. Nezapomeňte ani na květiny, ale pozor na jejich počet. V místnosti by měly být maximálně 3. Ložnice by vám také měla vonět. Nezapomeňte proto na osvěžovače vzduchu či vonné svíčky. Mezi vhodné patří vanilka, růže, skořice a jiné sladké vůně. Budete-li se držet těchto jednoduchých pravidel, stane se i vaše ložnice klidným místem, kde si každý den do syta odpočinete a načerpáte nové síly!

Publikováno: 05. 06. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: jak na vybavení ložnice | nábytek do ložnice