Měkká, nebo tvrdá? Víme, jak správně vybrat matraci!

Spánek je jedním z nejdůležitějších témat, neboť jím trávíme přibližně jednu třetinu života. A máme-li během něj načerpat dostatek energie, musí být kvalitní. K tomu je zapotřebí příjemné prostředí a především vhodně zvolená matrace. Pokud vám stávající podloží nevyhovuje a trápí vás bolesti hlavy, páteře a celková únava – na nic nečekejte a pořiďte si novou matraci. Že nevíte, jak se v široké nabídce zorientovat? My ano a prozradíme vám, jak na to...

Volba tuhosti dle polohy spánku

Všichni máme svou oblíbenou polohu, ve které spíme. A ta patří mezi faktory, které je vhodné při výběru matrace zohlednit. V praxi se řiďte následujícím doporučením: poloha na boku – měkká nebo středně tvrdá matrace poloha na břiše – středně tvrdá matrace poloha na zádech – tvrdší matrace Ale to není zdaleka vše, tuhost matrace ovlivňuje také tělesná hmotnost, zdravotní problémy a konečně i subjektivní pocit – vy sami přece nejlépe víte, jestli se vám spí lépe na měkčí nebo tvrdší matraci. Měkké matrace jsou ideální pro osoby s nižší tělesnou hmotností. Jsou vysoce komfortní a přizpůsobivé. Pro „těžké váhy“ jsou ovšem naprosto nevhodné. Středně tvrdé matrace představují zlatý střed. Jsou pohodlné, přizpůsobivé a jako stvořené pro spáče, kteří během noci často mění polohu. Tvrdé matrace preferují lidé s bolestmi zad a osoby s vyšší tělesnou hmotností. Vyberete-li si tvrdší matraci i přesto, že nespadáte do ani jedné ze zmíněných skupin, nemuselo by se to líbit vaší páteři.

Jak je to s materiálem?

Aby toho nebylo málo, vaše další rozhodování bude ještě náročnější. V současné době je k mání pestrá nabídka přírodních a umělých materiálů, které mají specifické vlastnosti. Přikloníte-li se k přírodním materiálům, bude vás hřát u srdce ekologický charakter. Zároveň vás potěší vynikající antibakteriální vlastnosti. Mezi nejprodávanější matrace však patří ty z paměťové neboli líné pěny. Jde o materiál, který mění svou tvrdost podle teploty a tlaku těla. Na těchto matracích nemůže dojít k vzniku proleženin.

Vynikající matrace vyrábí i Češi

Výběr matrace je velmi individuální a nechcete-li udělat chybu, nechte si poradit odborníkem. Na závěr doporučujeme české matrace značky Mabo, které snoubí špičkové vlastnosti a nízkou pořizovací cenu. Seženete je online i v kamenných prodejnách po celé ČR. Tip na závěr: Přečtěte si i další tipy na téma "jak správně vybrat matraci".

Publikováno: 05. 06. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat matraci | matrace mabo