Jak prodloužit životnost zahradního nábytku a přidat mu na kráse?

Není nad příjemné posezení na zahradě. Samozřejmě na pohodlném zahradním nábytku, jehož krásu můžete obdivovat i po letech. Anebo máte naopak pocit, že stůl, židle a lavice mají do původního vzhledu hodně daleko? Nic vám nebrání v tom, abyste se pustili do práce a vrátili dřevu původní krásu a zdůraznili jeho jedinečný charakter. Dokonce to není tak těžké, jak si možná myslíte. Neobejdete se však bez vhodně zvolených produktů.

Lazura dřevo chrání a zvýrazní

Máte zahradní nábytek ze smrku či borovice? Ačkoliv jde o dřeviny, které se k tomuto účelu používají méně často, třeba vás něčím zaujaly. Každopádně není od věci na povrch aplikovat lazuru na dřevo. Ta ho ochrání, a navíc zajistí, aby dřevo vypadalo ještě lépe než předtím. Dobře hodnocená lazura na dřevo je například vodou ředitelný Dixol. Její výhody spočívají v rychlém vysychání a možnosti použití v interiéru i exteriéru. K mání je také syntetická varianta – Primalex Lazura tenkovrstvá se zvýšenou odolností vůči vodě, povětrnostním vlivům a UV záření. Velkou výhodou je možnost namíchání některého z mnoha odstínů pomocí tónovacího automatu Primalex.

Exotické dřevo spolehlivě ochrání olej

Pořídili jste si zahradní nábytek z tropického dřeva? Tyto typy dřevin jsou většinou přirozeně krásné – barva bývá tmavá a může mít nádech dočervena. Proto byste měli sáhnout po přípravku, který původní vzhled zvýrazní a nikoliv přetře. Ať už jde o magahon, teak nebo eukalypt, jasnou volbou jsou oleje na dřevo. Konkrétně třeba syntetický BONDEX EXOTIC OIL, který dřevu propůjčuje ochranu před vysušením, odolnost proti vodě a nečistotám. A k tomu navrch posílí odolnost povrchu a propůjčí mu specifickou „hedvábnost“. Přípravek lze aplikovat na nové i starší povrchy. Takže ještě jednou, pro pořádek. V rámci renovace klasických dřevin vám přijde vhod tenkovrstvá lazura na dřevo. Na exotické dřeviny pak k tomu určený olej.

Publikováno: 20. 10. 2017

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: lazura na dřevo | olej na dřevo | renovace zahradního nábytku