Bez podlahy není domácnost. Jak uzpůsobit výběr na základě specifik každé místnosti?

Současný trh je přímo přeplněný pestrou škálou nejrůznějších druhů, materiálů, provedení i designů jednotlivých podkladů pod naše nohy i nábytek. Při jejich volbě byste rozhodně měli postupovat na základě adekvátních informací a nespoléhat se pouze na co nejnižší cenu daného produktu. Rozdílné prostory totiž vyžadují rozdílný přístup i ochranu. Jak vybírat správně?

Univerzální řešení neexistuje

Při sestavování pohodlné, úsporné a elegantní domácnosti se neobejdete bez několika různých řešení, s kterými přichází podlahy. Jednotlivé typy se totiž od sebe liší mnohem více než si vůbec mnoho lidí připouští. Nejdříve se zaměříme na ložnici a dětský pokoj, přičemž v těchto oblastech dominují především PVC podlahy a vinylové podlahy. Ať už zvolíte vinyl, či spíše PVC, dočkáte se měkkého a teplého podkladu. Do předsíně a obývacího pokoje zvolte raději nesmrtelné dřevěné podlahy. Pokud nejste fanoušci klasického masivu, pak upněte svou pozornost na modernější plovoucí podlahy. Obě řešení se chlubí velkou mechanickou i chemickou odolností, ale nejsou vhodná do příliš vlhkého prostředí. Tím se dostáváme do vašich koupelen, kde je vlhkost nezanedbatelnou konstantou. V tomto prostředí si skvěle poradí například laminátové podlahy v provedení AQUA+, pro které není problémem jakékoliv množství vody.

Kvalita je základ

Jak již bylo zmíněno výše, nesnažte se vybavit své bydlení těmi nejlevnějšími produkty. Vzhledem k jejich nízké životnosti byste je stejně brzy museli měnit, a tím pádem byste se dočkali dalších výdajů. Alfou i omegou všeho je zajímavý poměr ceny a kvality, kdy v tomto smyslu je vyhlášené především zboží od obchodníka s internetovými stránkami supellex.cz. Chcete-li solidní ochranu za rozumnou cenu, podívejte se na nabídku zmíněné společnosti.

Publikováno: 04. 09. 2022

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator