Jak se správně starat o regály, aby vydržely navěky

Pokud si do svého skladu nebo kamenné prodejny koupíte kovový regál, očekáváte od něj, že vydrží navěky. Vždyť přesně to také řada výrobců regálů slibuje. Jenže je pravdou, že musíte vynaložit i své vlastní úsilí na to, aby s vámi regály byly opravdu dlouhá léta. Bez správné péče totiž regály nevydrží o nic déle jako mléko v lednici. Ptáte se, jak se tedy o regály správně starat? Vždy se odrazte od konkrétního typu regálu, který vlastníte.

O prodejní regály se pečuje snadno

Máte kamennou prodejnu plnou krásného dekorativního zboží nebo vlastníte drobný obchůdek s potravinami na rohu ulice? Ať už je to tak či onak, pravděpodobně vlastníte kovový regál, v němž je všechno přehledně vyskládáno. Kovový regál patří k vůbec nejstabilnějším regálům, jaké si můžete pořídit do svého obchodu. Jen si tedy dejte pozor na jednu věc, a sice abyste dodrželi maximální nosnost. Žádný regál není tak silný, aby udržel cokoli o jakékoli hmotnosti. Abyste předcházeli zhroucení regálu, zbytečně ho nepřetěžujte. Pro přesun používejte rudle nebo transportní vozíky.

Také je dobré jednou za čas ho zkontrolovat, abyste případně předcházeli možným závadám. Samozřejmostí je otírání prachu, k čemuž však nepoužívejte žádné speciální přípravky. Stačí vám obyčejný namočený hadřík. Speciální přípravky by regálu mohly spíše uškodit než mu prospět.

O skladové regály se pečuje už hůř

Zatímco péče o prodejní regály se vám mohla zdát možná až banální, u skladových regálů je péče o ně trochu složitější. Skladové regály jsou zpravidla daleko více namáhány, i proto zasluhují vaši větší pozornost. Je dobré je obsluhovat velice opatrně, abyste nenabourali konstrukci regálu a tím ho celý nezničili. Při nabourání regálu může dojít k jeho nenávratnému poškození.

Pokud chcete v regálech skladovat paletové zboží nebo pokud se bojíte onoho nabourání konstrukce, doporučujeme nosníky ještě ukotvit takzvanými kotevními pojistkami.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator