Jak správně vybrat satelitní přijímač?

Nestačí vám množství televizních kanálů, které máte aktuálně k dispozici? Chcete-li mít přístup k ještě větší nabídce, pořiďte si satelitní komplet. V setu nechybí parabola, satelitní přijímač a několik dalších komponentů. Pokud se v sortimentu satelitní techniky nevyznáte a nechcete při výběru udělat chybu, řiďte se následujícími tipy. Připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce se základními informacemi.

Co by měl umět moderní satelitní přijímač?

V podstatě všechny satelitní přijímače již umožňují přenos signálu v HD kvalitě (High Definition – 1080 × 1920 obrazových bodů nebo 720 × 1280 obrazových bodů) a jsou kompatibilní se všemi současnými televizory. Můžete si ho tedy pořídit bez ohledu na to, zda máte starší LCD, plazmu, nebo LED televizi. Vzhledem ke standardizovanému digitálnímu signálu se nemusíte obávat ztráty kvality. Jedním z kritérií výběru satelitního přijímače je funkce příjmu internetu. Než si však za model s touto funkcí připlatíte, zkontrolujte, zda to samé neumí samotný televizor. Bylo by zbytečné utrácet za něco, co už vaše televize dávno zvládá i bez přijímače. Dalším aspektem jsou multimediální funkce, kterých je poměrně dost. Za zmínku stojí přítomnost USB portu, možnost prohlížení fotografií a přehrávání audiosouborů ve formátu mp3, PVR, Time Shift a v neposlední řadě přehrávání videosouborů ve formátech avi, mkv, mov, mp4, DivX, Xvid a vob. Chcete-li satelitní přijímač využívat i jinak než jen na sledování satelitních kanálů, zaměřte se na zmíněné funkce.

Satelitní karta

Nedílnou součástí satelitního přijímače je satelitní karta. V České republice je příjem provozován společností Skylink. A dekodér by měl být certifikovaný právě pro satelitní karty Skylink. Ideální volbou je dekodér Irdeto, který je Skylink ready. Udělali jsme vám v tom jasno? Kvalitní satelitní komplety, ale také set top box DVB-T2 a další příslušenství pro sledování televizních kanálů najdete u specializovaného prodejce kenex.cz.