Jak na čištění fasády? Bez odborníků to většinou nejde

Krásná střecha a čistoskvoucí fasáda. To jsou dva dominantní prvky, které se podílí na celkovém dojmu z objektu. Nechme však střechu střechou a zaměřme se na fasádu, která je jeho vizitkou. Žádný nátěr bohužel nevydrží jako nový věčně a postupem času na něm ulpí množství organických a atmosférických nečistot. Je to případ i vaší fasády a rádi byste, aby opět vypadala jako dřív? V podstatě máte hned dvě možnosti – pokusit se ji vyčistit, nebo ji znovu natřít. Rozhodnete-li se pro mytí fasády, pravděpodobně se neobejdete bez odborné pomoci. Profesionálové dokáží opravdové divy a vrátí vašemu domu původní lesk.

Mírně znečištěnou fasádu lze vyčistit i svépomocí - „vapkou“ nebo parním čističem. Hovoříme však o opravdu zanedbatelném znečištění, které neprostoupilo do hloubky. Nečistoty, které se dostaly až do struktury fasády totiž odstraní pouze speciální přípravky.

Buďme však trochu konkrétnější. Specifické úkony jako je například odstranění řas z fasády nezvládne každý. Obrátíte-li se na odborníky z AXIOM REAL, dostanete garanci perfektního výsledku. Firma disponuje moderními přístroji a účinnými čistícími prostředky, jakožto i spolehlivými a zkušenými zaměstnanci. Ti se postarají o vyčištění fasády a v případě potřeby také o aplikaci protiplísňového nátěru.

myti-fasady-od-ras

Otázkou je, jak často fasádu čistit. Ideální rozmezí mezi jednotlivými procesy je cca 5 až 8 let, s ohledem na stupeň znečištění. Častější čištění by neměli podcenit majitelé domů se zateplenou fasádou. Rozsáhlé znečištění by totiž mohlo vést ke snížení životnosti zateplení.

V případě AXIOM REAL nebudete kupovat zajíce v pytli. Prvním krokem je upřesnění rozsahu mytí. Následně k vám dorazí technik a zdarma provede na vzorku zdiva čištění na zkoušku. Bude-li se vám výsledek zamlouvat, dohodnete se na dalším postupu a dostanete přesnou cenovou kalkulaci.

AXIOM REAL zároveň provádí nátěry fasád, které jsou vysoce odolné vůči UV záření a vnějším vlivům. Chcete-li, aby vás dům opět vypadal jako nový, nepromarněte svou šanci a zamiřte na www.cisteni-fasad-ars.cz, kde se dočtete podrobnější informace.

A jak probíhá mytí zateplené fasády od řas? Koukněte se na ukázku!

https://www.youtube.com/watch?v=yNyH-eq9504

Publikováno: 25. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: jak na čištění fasády | jak na mytí fasády