Jak vybrat kvalitní pracovní stůl do dílny?

Každý správný kutil potřebuje dílnu. A v žádné dílně nesmí chybět pracovní stůl neboli ponk, který je centrem všeho dění. Pokud jste doposud žádný neměli nebo vám nevyhovuje současné řešení, máte nejvyšší čas na pořízení nového a ve všech ohledech lepšího modelu. Vzhledem k rozsáhlé nabídce však není výběr stolu do dílny tak snadný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nechcete-li udělat zbytečnou chybu, nepodceňujte situaci a vezměte si k srdci následující tipy. Prozradíme vám, jak vypadá perfektní ponk!

Co od ponku očekávat?

Pracovní stůl do dílny musí splňovat hned několik základních požadavků. Naprosto zásadní je stabilita (nesmí se viklat/kývat), odolnost a dostatek úložného prostoru. Navíc nikdy není na škodu, když jde o vizuálně atraktivní model, který se zaslouží o atraktivnější pracovní prostředí.

Výška a velikost pracovní plochy

Při výběru pracovního stolu dbejte na to, aby vám vyhovovala jeho výška. Je naprosto nežádoucí, abyste se museli celé hodiny sklánět nad nízkou pracovní plochou. Myslete na své zdraví a pořiďte si model v odpovídající výšce. Zároveň se zamyslete nad velikostí pracovní plochy. Stůl by neměl zabrat zbytečně moc místa (ve velké dílně to samozřejmě nevadí), ale na druhou stranu musí poskytovat dostatek prostoru pro práci.

Úložné prostory

Co se týče úložných prostorů, budou se vám hodit pro ukládání věcí (nástroje, materiál), které chcete mít při práci u stolu neustále po ruce. Může se jednat o šuplíky, ale i o populární nástěnný systém. Budete-li ve stole skladovat dražší věci nebo dokumentaci, nepodceňte význam zamykacích šuplíků.

Kvalitní zpracování a odolnost materiálů

Ani ty nejpraktičtější dílenské stoly neobstojí v náročných podmínkách, pokud nejsou vyrobeny z odolných materiálů. V tomto ohledu doporučujeme pracovní stoly do dílny, které vyrábí česká firma POLAK CZ s.r.o. Výrobce disponuje vlastním vývojovým centrem a vyrábí vysoce funkční nábytek s množstvím inovativních prvků. Jednička na tuzemském trhu vám ochotně poradí s výběrem a doporučí optimální řešení na míru.

Publikováno: 15. 11. 2015

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat dílenský stůl | jak vybrat stůl do dílny