Jak vybrat nejlepší topinkovač?

Pokud jde o kuchyňské spotřebiče, na první pohled skromný toustovač se řadí mezi ty nejdůležitější. Patří na seznam prvních položek, které si lidé kupují při zařizování nové kuchyně, a může mít velký vliv na to, jak se vám bude snídat. Výběr správného přístroje však není tak jednoduchý jako výběr toho nejdražšího nebo designově nejatraktivnějšího. Zde je několik tipů, jak při hledání nového člena rodiny postupovat.

Ujasněte si své požadavky

Topinkovače se vyrábějí v různých tvarech, velikostech a funkcích. Zamyslete se nad tím, jak plánujete topinkovač používat a jaké funkce budou nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Potřebujete základní topinkovač pro jednoduché úkony, jako je opékání chleba, nebo dáte přednost pokročilejšímu modelu s dalšími funkcemi, jako je rozmrazování, jednostranné ohřívání, nastavení stupně opečení atd.? Na některé modely, jako je například tento DeLonghi topinkovač, lze pohlížet jako na skutečné ozdoby kuchyně. Nádherný retro topinkovač splňuje nejvyšší požadavky na designové zpracování a zároveň vyniká nadstandardními funkcemi.

Podívejte se na kapacitu

Topinkovače se vyrábějí v různých velikostech, takže byste si měli rozmyslet, kolik toho potřebujete opéct najednou. Pokud opékáte pouze pro jednu nebo dvě osoby, měl by vám stačit malý topinkovač na dva plátky. Pokud však pravidelně připravujete snídani pro větší rodinu, pak se poohlédněte po topinkovači se čtyřmi plátky nebo dokonce po větším modelu (některé topinkovače nabízí kapacitu pro 6 plátků chleba, profesionální modely pak až pro 12 kusů).

Vyberte si správný materiál

Topinkovače se obvykle vyrábí buď z nerezové oceli, nebo z plastu. Plastové topinkovače jsou obecně levnější, ale topinkovače z nerezové oceli bývají odolnější a snadněji se čistí.

Preferujte spotřebiče s bezpečnostními prvky

Topinkovače mohou být poměrně horké, proto byste se měli poohlédnout po modelu s vestavěnými bezpečnostními prvky, jako jsou funkce automatického vypnutí nebo izolované tělo, které chrání před popálením. Takový topinkovač nebude rizikem pro vás ani vaše nejbližší. Zvážíte-li všechny výše uvedené tipy, zcela jistě najdete ideální topinkovač, který bude zcela vyhovovat vaší představě o parádním přístroji. Se správným topinkovačem si kdykoliv připravíte dokonalé toasty.

Publikováno: 28. 01. 2023

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator